ÜST REKLAM

logo

reklam

ATATÜRK ANADOLU LİSESİ, İL VOLEYBOL ŞAMPİYONU OLDU!

DSC_0004

ATATÜRK ANADOLU LİSESİ, İL VOLEYBOL ŞAMPİYONU OLDU!

İlçemizin eğitim alanında başarılı okullarından Samandağ Atatürk Anadolu Lisesi, eğitimdeki başarısını sportif faaliyetlere de yansıtıyor.

Geçtiğimiz hafta ilimizde düzenlenen ve 30 takımın katıldığı voleybol turnuvasında şampiyon olarak ilçemize gurur yaşatan Samandağ Atatürk Anadolu Lisesi öğretmenlerinden Tolga Karaçaylı ve öğrencileri, şampiyonluk kupasını ilçemize getirmenin mutluluğunu yaşadılar.

3 yıldır finali zorlayan ve bu sene şampiyon olan okul takımının antrenörü ve öğretmeni Tolga Karaçaylı, bu başarılarının tesadüf olmadığını, elde ettikleri şampiyonluğun emekle, özveri ile ve kendilerine olan güvenleri ile geldiğini belirtti.

Karaçaylı, hiçbir kulüpte oynamayan öğrencilerinin azimli olduğunu, işlenmesi gereken birer cevher olduklarını ifade etti.

İlimizde düzenlenen Genç Voleybol-B turnuvasında çetin bir maratondan geçerek şampiyonluk ipini göğüsleyen okul takım antrenörü Karaçaylı, yarı finalde İskenderun Nuran Yılmaz ÇPL’yi 3-0’lık bir skorla geçtiklerini, finalde ise karşılaştıkları Şemsettin Nursaloğlu Anadolu Lisesini zorlu geçen mücadelenin ardından 26-24, 22-25, 25-19 ve 25-23’lük skorlarla 3-1 mağlup ettiklerini ve şampiyonluğa ulaştıklarını belirtti.

İl şampiyonu olan Samandağ Atatürk Anadolu Lisesi, elde ettiği şampiyonluk ile 9-12 Mart tarihlerinde düzenlenecek bölgesel turnuvada ilimizi temsil etme hakkı kazandı.

 

 

 

Share
1318 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+6 = ?