AŞURE ETKİNLİĞİ | Samandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

AŞURE ETKİNLİĞİ

Bu haber 05 Ekim 2017 - 9:34 'de eklendi ve 45 kez görüntülendi.

Mustafa Kemal Üniversitesi Antakya Meslek Yüksekokulunda düzenlenen Aşure programı yoğun katılım ile gerçekleşti. Birlik beraberliğin simgesi olarak atfedilen, Müslüman Türklerin dini halk geleneğinde önemli bir yer tutan ve Muharrem ayının onuncu günü idrak edilen Aşure Günü çerçevesinde Otel,  Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü  ve Nurten Kurt  tarafından hazırlanan Aşure programına Antakya Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Soner Soylu, Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri  Bölüm Başkanı Duygu Babat, Bölüm Başkanları, Öğretim Görevlileri ve öğrenciler katıldı.

Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri ve Turizm, Seyahat  ve Eğlence Hizmetleri Bölümü bünyesinde faaliyet gösteren uygulama mutfağında özenle hazırlanan Aşure programının bekledikleri gibi yoğun ilgi gördüğünü ifade eden Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri  Bölüm Başkanı Duygu Babat, Geleneksel hale getirecekleri Aşure etkinliğine katılımlarından dolayı herkese teşekkür ederken ,Organizasyonda emeği  geçen herkese şükranlarını sundu.

Bu yıl ilkini gerçekleştirdikleri ve bundan sonraki yıllarda geleneksel hale getirmeyi planladıkları Aşure etkinliğini yoğun katılım ile gerçekleştirmenin heyecanını yaşadıklarını ifade eden Antakya Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Soner Soylu yaptığı açıklamasında:” Antakya Meslek Yüksekokulu olarak Muharrem Ayı’na istinaden ilk defa Aşure Günü düzenledik. Okulumuzda birlik ve beraberlik sağlamak babında öyle bir etkinliğe karar verdik. Teklif geldiğinde sağ olsun arkadaşlarımızda benimsediler. Böylece ilk aşure günümüzü yapmış olduk. Bundan sonra da inşallah böyle devam eder bu gelenek artık Meslek Yüksek Okulumuzda. Organizasyonu gerçekleştiren ve emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Aşurelerimizi öğrencilerimize ve personelimize dağıtarak bugünü kutlamak istedik ve böylece anlamlı bir etkinlik gerçekleştirmiş olduk.” dedi.

Görüntüsü ve lezzeti ile katılımcılardan tam not alan Aşureler görevliler tarafından Antakya Meslek Yüksekokulu yöneticilerine, Bölüm Başkanlarına, Öğretim Görevlilerine ve öğrencilere dağıtılırken etkinlik renkli görüntülere sahne oldu.

 Haber Merkezi

afdah.info

voir films