ÜST REKLAM

logo

reklam

ASLAN, TEKEL VE TÜTÜN SATIŞ BELGELERİ KONUSUNDA UYARDI

İlçemizde tekel (tütün mamulleri ve alkollü içki)  satış belgelerinin 2018 yılı için onay ve süre uzatımı ve satışı ile ilgili, Samandağ Bakkallar Esnaf Odası Başkanı Yönetim Kurulu adına Başkan Necdet Aslan bir açıklamada bulundu.

Samandağ Bakkallar Esnaf Odası Başkanı Necdet Aslan açıklamasında; “Tütün mamulleri ve alkollü içkilerin satışına ve sunumuna ilişkin usul ve esaslar hakkında yönetmenliğin 14. Maddesi uyarınca 2018 yılı için uygulanacak satış belgesi ve süre uzatım işlemi bedelleri İl merkezinde veya Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde;

-Alkollü içki parakende satış belgesi için(300 Tl)

-Tütün mamulleri parakende satış belgesi için (300 Tl) olarak belirlenmiştir.

Alkollü içki, tütün, açık içki ve nargile için belirlenen ücretler her birisi için ayrı ayrı 2 Nisan günü akşamına kadar GTHB (TAPDK) kurumsal tahsilât hesabı kurum sicil numaralarını beyan etmek suretiyle T.C. Ziraat Bankası ATM’lerinde hesaba yatırmak suretiyle süre uzatım işlemi talebinde bulunması gerekmektedir. Belirtilen süre içerisinde satış belgesi süre uzatım işlem bedellerini yatırmayan satıcıların belgeleri 2 Nisan günü sonrası geçerliliğini yitireceğini bilmelerini isteriz.

İlk defa TAPDK satış belgesi almak isteyenler için;

Başvuru Formu

-T. C. Kimlik numarası yer alan nüfus cüzdanı ve fotokopisi,

-iş yeri açma ve çalışma ruhsatı,

-Bağlı bulundukları Belediyeden örgün eğitim kurumları ve ikamet hanelerden 100 metre mesafe uzaklık şartına uygunluk yazısı,

– Vergi Levhası,

– Gerçek kişilerden Cumhuriyet Savcılığı’ndan veya e-devletten son 6 ay içerisinde alınmış Sabıka kaydı belgesi istenmektedir.

-Başvuru sahibinin imzasıyla Ziraat Bankası TAPDK hesabına yatırılan 300 Tl tutarında bir makbuz istenmektedir.

Üyelerimizin tekel ruhsatları ile ilgili ilk defa veya uzatım işlemiyle ilgili işlemlerinde dekontlarıyla birlikte Samandağ Bakkallar Esnaf Odasına müraacat etmeleri gerekmektedir. Geniş bilgi sahibi almak için (0326 512 92 74) nolu telefonu aramaları gerekmektedir” ifadelerinde bulundu.

Haber: Ümit Sağaltıcı

Foto: Arşiv

 

 

Share
509 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?