ASLAN MAHALLE ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

ASLAN MAHALLE ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

Bu haber 29 Aralık 2018 - 9:14 'de eklendi ve 209 kez görüntülendi.

CHP Samandağ Belediye Başkan Aday Adayı Dr. Nevzat Aslan yaklaşan yerel seçim çalışmaları kapsamında İlçemizde gerçekleştirdiği ziyaretleri sürdürüyor. Başkan Aday Adayı Dr. Aslan İlçemiz mahallelerinde faaliyet gösteren narenciye üreticilerini ve gençleri ziyaret ederek onlarda bir sohbet gerçekleştirdi.

Başkan Aday Adayı Dr. Aslan gençlerle sohbetinde; “Toplumlar eğitime önem vererek gelişmişlik seviyelerini ve refah seviyelerini yüksek tutarlar. Dünyayı bu şekilde yönetirler. Geri kalmış ülkeler eğitimi yük gibi görürler bir türlü ulusal eğitim sistemlerini sistemleştiremezler. Gelişmiş ülkeler de eğitim bütçesini en yüksek seviyede tutarlar. Çünkü dünyayı bilgi ve güç yönetir. Bizim gençlerimiz işsiz. Gençler kaygılı bir durumda nasıl iş kurarım, nasıl iş bulurum diye çözümsüz bir sarmaldalar. Yurtdışında iş bulabilir miyim diye berber kalfası ya da garson olarak çalışmaktadırlar. İş bulamayanlar kendini kötü yollara götüren alışkanlıklar içinde bulmaktadır. Yerel çalışmalarımızda İlçenin turizme götürme noktasında ki çalışmalarımız gençlerimizde gelecek kapısı açacaktır. Yerel çalışmalarımız içinde gençlerimize gelecek yaratacak proje ve çalışmalarda yapılacaktır. Bu hastalığı hep beraber el vererek tedavi edeceğiz.

Dr. Aslan gençlerle gerçekleştirdiği sohbetin ardından narenciye çalışanları ve üreticilerini ziyaret etti.

Dr. Aslan narenciye üreticileriyle sohbetinde; “İlçemizin nerdeyse tüm arazilerini narenciye kaplamış durumda. Her yıl binlerce ton ürünümüz yok pahasına satılmaktadır. Satış fiyatları maliyeti karşılayamayacak ölçüdedir. Ürün çoğu zaman bahçede kalmakta masrafını karşılayamayacağı için toplanamamaktadır. Bu sektörde çalışan başta üretici olmak üzere. Tüccarı olmak üzere, nakliyecisi, depocusu ve üreticisi bu işten zarar etmektedir. Dünyada kuraklığın yaşandığı, doğal tarım ürünlerinin bu kadar değer kazandığı bir süreçte, yanlış tarım politikaları tarımımızı ve tarımdan geçinen çok sayıda insanımızı, üreticimizi ortadan kaldırmakla karşı karşıyadır. Genel çözümler üretmekten yoksun, tarımı bitiren politikaları, yapacağımız yerel çalışmalarla başarıya taşıyabiliriz. Bu konuda ilçemizde binlerce dönüm arazinin tahlilleri yapılarak başında bir MKÜ’den bir profesörün bulunduğu ziraat mühendislerinden oluşmuş bir komisyon ile değiştireceğiz. Pazarı olan, pazarı bulunmuş. Para kazandıracak ürünlerin tohum ve fidanlarının dahi sağlandığı yerel tarım politikası oluşturacağız. Bu yerel tarım politikası ile üreticilerimizi ve bu sektördeki tüm bileşenleri ekonomik olarak ileri taşıyacağız. Kamuoyuna saygılarımla” ifadelerine yer verdi.

Haber: Ümit Dadük Sağaltıcı  – Foto: Haber Merkezi