logo

reklam

  ASLAN: “HER LİSAN BİR İNSAN”

 

Samandağ Bakkallar Odası Başkanı Necdet Aslan “ Arapça artık ekonominin zorunlu kıldığı önemli bir dildir, iş ve geçim içinde Arapça öğrenin” dedi.

Samandağ Bakkallar Odası Başkanı Necdet Aslan ortaokullarda yapılan seçmeli ders tercihleri ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.  “4. 5.6.7.8. Sınıflarda yapılan seçmeli ders tercih listesinde mutlaka Seçmeli Arapça Dersinin tercih edilmesi gerekiyor” dedi.

“SEÇMELİ ARAPÇA DERSİNİ MUTLAKA TERCİH EDİNİZ”

“Ekonomik hayat Arapça dilini zorunlu kılmaktadır. Esnaf, Tüccar, Sanayi, Turizm, sağlık, hizmet sektörü ihracat, Yurt dışı işçiliği vb hepsi Arapça dilini zorunlu kılmaktadır. Anneler babalar dikkat. Piyasa artık Arapça dilini zorunlu kılmaktadır. Arapça dilini bilen tükenmez bir geçim kaynağına da sahip olur. İşveren veya çalışan herkes Arapça bilmelidir.

Çocuklarımıza kendi okullarında Arapça dil öğretimini sağlamalıyız.  Her alanda rol model olarak benimsediğimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü yerel dil, anadil, yabancı dil öğrenme, konuşma ve daha çok kültürü tanıma, bilme konusunda da rol model alabilmeliyiz. Türkiye Cumhuriyetinin kurucu kadrosu başta Atatürk, İsmet İnönü, Kazım Karabekir ve diğerleri anadilleri Türkçe ile birlikte Farsça, Arapça, Osmanlıca ve bunlara ilaveten Fransızca, Almanca, Rusça, Bulgarca, Yunanca, İngilizce, Japonca vb öğrendiklerini biliyoruz. Her biri en az 5–6 dili iyi derecede konuşabilen, yetenekli ve geniş ufuklu insanlardı. Çok dilli ve çok kültürlü bir ortamda yetişen ve her fırsatta daha çok dil öğrenmeye ve daha çok kültürü tanımaya çalışan M. Kemal Atatürk’ü örnek alırsak çok dilli eğitim ile ilgili sorunları çözeriz.

ANNE- BABA VE ÖĞRENCİ VELİLERİNE!

Çocuklarımız okullarda Türkçemizi öğrenmek mecburiyetindedir. Çocuklarımız okullarda zorunlu İngilizce dersi almak zorundadır. Çocuklarımızın ek olarak ikinci yabancı ders olarak Seçmeli Arapça dersi seçme ve alma hakları vardır. Çocuklarımıza gelişmiş ülke çocukları gibi ikinci bir yabancı dil olarak seçmeli Arapça ders hakkını ısrarla isteyin ve kullanın” ifadelerinde bulundu.

Haber-Foto: Ümit Sağaltıcı

 

Share
262 Kez Görüntülendi.
                                                                                                                                                    
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?