AŞKAR ÇİFTİNDEN, ANLAMLI BAĞIŞ - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

AŞKAR ÇİFTİNDEN, ANLAMLI BAĞIŞ

Bu haber 27 Aralık 2018 - 9:02 'de eklendi ve 296 kez görüntülendi.

Cafe’nin Bir Günlük Gelirini Engelli Çocuklara Bağışladılar

Antakya’da faaliyet gösteren Zeytinkonağı Cafe işletme sahipleri Süleyman ve Gurbet Aşkar, Engelsiz Yaşam Rehabilitasyon merkezi öğrencilerine anlamlı bir bağışta bulundular. Cafe’nin bir günlük gelirini engelli çocuklara bağışlayan Aşkar Çifti, özel günlerin hiçbirini atlamadıklarını ve özel günlerin hepsinde vatandaşlara çok özel organizasyonlar gerçekleştirdiklerinin altını çizdiler.

Konu üzerine Engelsiz Yaşam Rehabilitasyon merkezinde faaliyet gösteren Aile ve İlişki Terapisti Psikolog Mehmet Can, duygu ve düşüncelerini bizimle paylaştı.

Aile ve İlişki Terapisti Psikolog Can konuşmasında; ” Hepinizin bildiği gibi 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde bir sergi düzenledik. Sergiden elde ettiğimiz bütün gelirleri engelli ailelere bağışladık. Bu çağrımıza Antakya Zeytinkonağı Cafe işletme sahipleri Süleyman ve Gurbet Aşkar çifti cafenin bir günlük gelirlerini engelli ailelerine bağışlayarak cevap verdi. Onların da desteğiyle engelli çocuklarıma bot ve mont aldık. Çocuklarımız çok sevindi. Onların yüzlerindeki mutluluk bizleri oldukça mutlu etti. Engelli çocuklar bu dünyanın en temiz varlıkları. Bu anlamda onları mutlu edebildiysek ne mutlu bize. Bin bir emekle çalıştıkları ve bir günlük gelirlerini engelli çocuklarımıza bağışlayan Zeytinkonağı Cafe işletme sahipleri Süleyman ve Gurbet kardeşlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Engelli çocukları sevindiren Aşkar çiftiyle konu üzerine bir sohbet gerçekleştirdik.

Aşkar çifti konuşmalarında; “Bu konularda elimizden geldiğince hassas davranmaya çalışıyoruz. Çünkü engelli vatandaşların hepimize oldukça ihtiyaçları var. Biz farkındalık yaratmaya çalışıyoruz.  Bu konuda algı yaratmak istiyoruz. Çünkü bizim için bir çocuğun bile hayatını olumlu yönde değiştirmek bütün dünyayı iyi yönde değiştirmekle eşdeğer. Bu etkinlik yaptığımız ilk etkinlik değil. Özel günlerin hiç birini atlamıyoruz. Cafemizde özel günler için ücretsiz etkinlikler düzenleyip vatandaşlar için sürprizler yapıyoruz. Bu tür organizasyonlara sadece engelli çocuklar ve kardeşlerimizin değil vatandaşlarımızın da ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz. Bu organizasyon ilk değil son da olmayacak.” ifadelerine yer verdiler.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı