Asılsız iddialara kanmayın! ASILSIZ İDDİALAR, HALKI KORKUTUYOR « Samandağ Ayna Haber

SON DAKİKA

KURGU DEĞİL, GERÇEKLER

Eğitim, Genel, Sağlık, Yerel

Asılsız iddialara kanmayın! ASILSIZ İDDİALAR, HALKI KORKUTUYOR

Bu haber 19 Mart 2020 - 18:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Özel Samandağ Deniz Hastanesi’nde Tekebaşılı bir hastanın virüs şüphesi ile tedavi altına alınmak istendiği, yurtdışından gelen hastanın kaçtığı iddiası üzerine hastaneden açıklama yapıldı.

Konu ile ilgili görüştüğümüz Hastane Başhekimi Murat Şefikoğulları; “Hastanelere başvuran tüm hastalar ateş, öksürük, boğaz ağrısı, karın ağrısı vs şikayetlerle başvurur zaten. Şu anda Hatay’da hiçbir hastane(üniversite hastanesi dahil) corona virüs tanısı koyamamakta çünkü bu tetkik yalnızca Ankara’da çalışılıyor. Her hastaneye başvuran hastaların yurtdışı girişi veya yurtışından giren birileri ile teması olup olmadığı sorgulanır, şayet ateş, öksürük, nefes darlığı gibi şikayetleri varsa, yurtdışından giriş öyküsü veya temas öyküsü varsa Sağlık Müdürlüğüne bildirim yapılır. Sağlık müdürlüğü özel ambulans gönderir, hastayı karantinaya alınmak üzere götürür, gerekli testlerin yapılması için numuneleri Ankara’ya gönderir. Şayet test sonuçları Ankara’dan pozitif gelir ise corona virüs vakası doğrulanır. Böyle bir durumda hastane de karantinaya alınır.
Şu anda hastanemize hasta olarak başvuran ve korona virüs olduğundan şüphelenilen bir vaka olmamıştır” dedi.

AyakkabıBot ve çizmeGünlük ayakkabıBot ayakkabı modelleriÇizme ayakkabıTerlik ayakkabıSandaletBabetSpor ayakkabıTopuklu ayakkabıİç giyimMayoÇorapFantezi giyimİç çamaşır takımlarıSütyenGecelikPijama takımıGece elbisesiPlaj giyimGiyimBüyük bedenTesettürEtekTrenckottarz eşofman takımları bayanMontGömlekPantolonT-shirtSweatshirtKırmızı elbiselerCeket