ÜST REKLAM

logo

reklam

ASİ NEHRİ, HALK SAĞLIĞINI TEHDİT ETMEYE DEVAM EDİYOR!

ASİ NEHRİ, HALK SAĞLIĞINI TEHDİT ETMEYE DEVAM EDİYOR!

ASIIIINHR

Dünyanın ters akan tek nehri, Asi Nehridir. Bu konu ile ilgili yüzlerce yıldır yazılan, anlatılan efsaneler vardır. Lübnan’ın Bekaa Vadisinde doğup Samandağ’da denizde dökülen nehir, 20-25 yıl öncesine kadar insanların içinde yüzdüğü, elbisesini yıkadığı, hayvanlarına suyunu içirdiği bir konumda iken şu an halk sağlığını tehdit eden bir noktaya geldi.

Turizm alanında da değerlendirilebilecek bir potansiyeli olan Asi Nehri, içine atılan çöplerle, hayvan ölüleri ile, sağlık açısından en kötüsü ve tehlikelisi ise foseptik borularının içine akıttığı kanalizasyon pisliği ile kaderine terk edilmiş durumda. Özellikle sıcakların artması ile daha bariz duyulan foseptik kokusu, içinde taşıdığı bakterilerle insan sağlığını ciddi anlamda tehdit ediyor.

Peki yetkililer bu noktada ne yapıyor? Arıtma tesisimizin olması ile övünen idareciler, halka hizmet etme noktasında sınıfta kalmak üzereler. Halka hizmet için çalışmaktan ziyade inşaat şirketi gibi çalışıyorlar. Halk bu konuda yetkililerin müteahhit kimliklerini bir tarafa bırakıp bu konuya çözüm üretmesini istiyor.

Share
2911 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?