ARZ EDİYORUZ - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

ARZ EDİYORUZ

Bu haber 17 Aralık 2018 - 9:09 'de eklendi ve 162 kez görüntülendi.

Eğitimci: Hüsamettin İlhan

Sağlık sorunları nedeni ile yazmaya ara vermek zorunda kaldık. Bu süreçte ilçemizdeki sağlık hizmetlerini gözlemleme fırsatı bulduk. Samandağ Devlet Hastanesi’nde çalışan doktorların nitelikli ve özverili olduklarını bir kez daha gördük.. Samandağ Devlet Hastanesi’nin en büyük sıkıntısı fiziksel koşullar, dikine 11 katlı bir bina ve ek hizmet binası; sağlık hizmetlerini zorlaştırıyor. Ayrıca ana bina ile hasta ve tıbbi teçhizat naklinde de sıkıntılar yaşanıyor. Yatak kapasitesi çok az, yüz kırk bini aşkın nüfuslu ilçemizi kaldıracak fiziksel koşulların olmadığını görüyoruz.

Yeni Devlet Hastanesi’nin temelinin atıldığını ve 500 gün süre verildiğini daha önceden duymuştum.

500 gün sonra Samandağ’ın yeni bir Devlet Hastanesine kavuşacak olması ilçemiz için önem arz ediyor.

Samandağ’ındaki hastane ihtiyacını özel sektör görmüş ve iki özel hastane açılmıştır. İmkânı olanlar özel hastanelerden daha konforlu sağlık hizmetleri alabiliyor. Ancak imkânı olmayan vatandaşlar da bu kadar ilkel koşullara mahkûm edilmemeliydi.

Samandağ’da görev yapan idarecilerimizin bu ihtiyacın daha önce farkına varması gerekmez miydi?

Vatandaş da bu konuda taleplerini yüksek sesle ifade etmeliydi. Zira yetkililer; talepleri ancak yüksek ses ile ifade edilirse duyabiliyorlar.

Bu nedenle kamunun ortak hizmet taleplerini; kamunun ifade etmesi gerekiyor. Yani herkesin… Eğitim – sağlık – ulaşım – bayındırlık hizmetlerinin eksikleri, kamunun ortak eksikleridir.  Bu eksikler devletin insan kaynaklarının verimsiz hale gelmesine neden olur. İşte bu nedenle bu hizmetler devlet için asli görevler arasında yer alıyor.

Üniversitede bu cümleleri kurmuş olsaydım bana ‘’Her şeyi devletten beklememek lazım.’’ Derlerdi.

Her şeyi devletten beklemiyoruz. Devletin doğası gereği yapması gerekenler var. Samandağ’ın yollarının parkelenmesinde kaç aile maddi yardım sağladı. Bunca yıl birçok vatandaş eğitime az veya çok katkı yaptı. Çeşitli kurum ve kuruluşlardan aldıkları bağışlar da var.

Son yıllarda ekonomik sıkıntı yaşayan insanımız hizmetlere katkı yapmaz oldu. Bu da doğal durum.

Yani her şeyi devletten beklemiyoruz. Kamu çalışanlarına bakın fiziksel koşulların yetersizliğini görmezden gelerek özveri ile çalışıyor.  Buna rağmen kabak başlarına patlıyor. Doktor şikâyet eden kişinin aklına neden hizmet talep etmek gelmiyor? Öğretmen şikâyet eden kişinin aklına neden fotokopi makinesi talep etmek gelmiyor.

Hizmet talep ediyoruz.

Hastane istiyoruz.

Çevre yollunun yapılmasını istiyoruz.

İlçemize üniversite istiyoruz.

Samandağ gastronomi köyü kurulsun istiyoruz.

Hatay’da yapılması planlanan “sera kent” in bir örneğini Samandağ’da istiyoruz.

Deniz seferlerinin Samandağ’ından başlamasını istiyoruz.

Konserve ve meyve suyu fabrikalarının kurulmasını istiyoruz.

Deniz-kültür ve inanç turizminin geliştirilmesini istiyoruz.

Yetkili makamlara bu isteklerimiz arz ediyoruz.