ÜST REKLAM

logo

reklam
05 Mayıs 2017

‘ARSUZ TÜRKİYE VE BÖLGENİN SAKLI CENNETİDİR’

 

Arsuz Doğa ve Su Sporları Festivali 12-13-14 Mayıs tarihlerinde Hatay ilinin Arsuz ilçesinde gerçekleşecektir.

Festival kapsamında: Doğa yürüyüş, Yamaç Paraşütü, Tüplü ve serbest dalış, Paten grubu, Off Road gösterileri, Motokros gösterileri, Yelken ve su sporları gösterileri, Bisiklet gösterileri, Konserler, Doğa fotoğraf çekimleri, Animasyon gösterileri, ayrıca festival boyunca daha başka sürpriz gösteriler yapılacağı belirtiliyor.

Arsuz Kaymakamı ve Arsuz Belediye Başkanı tarafından festival ile ilgili bir basın toplantısı düzenlendi. Basın toplantısında Arsuz ilçesinin doğal güzelliklerinin tanıtılması, turizm konusunda geliştirilmesi, için festival düzenlenmesi kararı Arsuz Kaymakamlığı ve Arsuz belediye başkanlığı tarafından ortaklaşa düzenlendiği basın toplantısında belirtildi.

Basın Toplantısında festival ile ilgili bilgileri Arsuz belediye başkanı Nazım Culha şu bilgileri verdi.

“Ben kısa olarak bilgi vereyim. İçerik olarak çok zengin bir festival, su sporları, diğer etkinliklere ulusal ve uluslar arası isim yapmış sporcularımız bu festivale katılacaktır. İlçemizin doğa güzelliğini, toprağını, tarihi mekanlarını tanıtmak için ciddi bir çaba içindeyiz. Sayın, Kaymakamımız bu konuda çok emek vermektedir. Siz basın mensupları bizim çalışmalarımızı halka duyurmasında önemli katkıları olabilir” dedi.

Arsuz, Kaymakamı Musa Sarı, Arsuz ilçesinin neden bir turizm cenneti olmasın, neden Bodrum ve diğer kentler gibi turist gelmesin diyerek şunları söyledi.

Sarı “ Bölgenin olduğu gibi Türkiye’nin de incisi, gözbebeği, adete saklı bir cennet olduğunu düşündüğümüz, bir tarafta deniz turizmi ile bir tarafta  doğa sporları merkezi olması dolaysıyla, bir tarafta bereketli toprakların ve Arsuz’un en iyi şekilde tanıtılması, hak ettiği çalışmalardan bir tanesidir yaptığımız festival. Aslında burada amacımız ilçemizde var olan, fakat çok bilinmeyen yönleriyle Arsuz’muzu tanıtmaktır. Arz edeceğim sporların çoğu zaten kulüpler tarafından yapılmaktadır. Ama insanlarımız tarafından bilinmemektedir. Biz de burası neden bölgenin Marmaris’i neden, Bodrum’u olmasın diyerek, bunları duyurup, turizm sezonu öncesi bütün bu faaliyetleri bir arada buluşturup, duyurup, ondan sonra da bütün sezona yayarak, Arsuz’u sezon boyunca canlı tutmaktır. Hatta Arsuz’un turizmini sezonla sınırlı tutmayıp, tüm yıla yayarak, ,esnafımızın da şikayet ettiği sezonluk turizmi tüm yıl boyunca değerlendirilmesini sağlayacağız.” Dedi.

Haber Merkezi

Share
720 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?