ÜST REKLAM

logo

reklam

“ARKADAŞLARIMIZ, SERBEST BIRAKILSIN”

ibrahim aydoğan

İlçemizi de kapsayan il genelinde dün yapılan gözaltılara ilk tepki CHP Samandağ İlçe Başkanı

İbrahim AYDOĞAN’dan geldi. Dün basınla paylaştığı mesajda İlçe Başkanı Aydoğan, gözaltıların sona ermesi gerektiğinin altını çizdi.

Aydoğan Mesajında, “Bu gün sabaha karşı ilçemizde bir dizi eve baskın yapılmak suretiyle gözaltılar yaşanmıştır.  Gözaltına alınan kişilerin, ev, işyeri  ve arabalarında aramalar yapılmış, Talat Oruç, Ali Karasu, Adnan Eryılmaz, Yasemin Kablan, İlhan Kılınç, Şükran Dağ ve Tuncay Yılmaz gözaltına alınmıştır. Henüz resmi bir açıklama olmadığı için bunlar dışında da gözaltı olup olmadığını bilmiyoruz. İlgili kişiler Hatay Emniyet Müdürlüğüne götürülmüş, sorguya alınmışlardır.

15 Temmuz darbe süreciyle başlayan antidemokratik, baskıcı süreç bütün hızıyla devam etmektedir. İnsanlar OHAL yasalarına dayanılarak hukuksuz bir şekilde gözaltına alınıyor, işlerinden ediliyor, toplum içinde itibarsızlaştırılmaya çalışılıyor. Unutmayın ki siz halktan ve siyasi partilerden bu desteği  darbeye ve darbecilere karşı mücadele edesiniz diye aldınız.  Siz ülkenin demokrasisini kesintiye uğratmak isteyenlerle mücadele edesiniz diye bu halk size destek verdi. Siz ise bu desteği yanlış okudunuz, ülkenin aydın, çağdaş, gazeteci, üreten insanlarını sindirmek için kullandınız. Sizin gibi düşünmeyen herkese karşı terör uyguladınız. Farklı siyasi düşünceleri sindirmeyi hedeflediniz. Tehditle, şantajla, ücretli trollerinizle farklı düşünceleri aynılaştırmayı deniyorsunuz. Polis,hakim ve savcılar bile sizlerin baskıları yüzünden görevini liyakat esasına değil sadakat esasına göre yapmak zorunda kalıyor. Yarattığınız bu tahribatlar ülke tarihinin en kara lekeleri olarak şimdiden kayda geçti bile. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi olarak 16 Temmuz 2016’da yaptığımız basın açıklamasında şöyle demiştik: Evet biz darbelere karşıyız ama darbe bahanesiyle yaratılan darbe hukukuna da karşıyız. Darbecilerin askıya almayı beceremediği evrensel hukuk, temel hak ve özgürlükleri sizlerin askıya almanıza müsaade edemeyiz.

Ülke son yılların en derin ekonomik buhranından geçiyor. İşsizlik oranları almış başını gitmiş. Dünyada siyasi ve ekonomik itibar olarak hızla dibe çakılıyoruz. Siz ise hala bu halka nasıl baskı uygularız ve başkanlığı garanti altına alırız derdindesiniz. Eğer mecliste bile o kadar cüretli ve saldırgan davranıyorsanız, kadın vekilleri dövüyorsanız, gizli olması gereken oylamayı açık yaptırıyorsanız, oyunu kullanan kendi milletvekilinize bile güvenmiyorsanız kusura bakmayın biz de size, sizin adaletinize güvenmiyoruz. Arkadaşlarımızı derhal serbest bırakın, khklarınızı, hukukunuzu, polisi askeri demokratik siyasi mücadele veren insanların üzerinden çekin, gidin darbeyle darbecilerle mücadele edin…Ve unutmayın bizi korkutacağınızı sanıyorsunuz ama  sizden korkmuyoruz, korkmayacağız “dedi.

 

 

Share
616 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+5 = ?