ÜST REKLAM

logo

reklam

ARAZİNİN AKIBETİ NE?

Samandağ Ziraat Odası Başkanı Selim KAMACI, haber merkezimize konuştu. Oda Başkanı  KAMACI hafta sonunda yaptığı konuşmada, ‘Mithat NEHİR ve akrabalarının arazilerine yakın 6 dönüm arazi de M.Y.O. olur dedi ve araziyi Belediyeden hibe aldı. Arazinin akıbeti şu ana kadar bilinmemektedir’ dedi.

Oda Başkanı KAMACI, açıklamasının devamında, “Mithat NEHİR: Samandağ İlçesi daha nahiye statüsünde iken ilk mahallesi ve merkezi olan Alevışık Mahallesinde kain ve mülkiyeti hazineye ait 7 dönüm mesahalı bir arazinin varlığını öğreniyor.

Bu arazi konum olarak yaya ve araçla ulaşımı kolay ayrıca merkeze de yakın bulunmasından dolayı Kaymakamlık binası, Adliye Sarayı, Okul, Belediye Hizmet Binası gibi kurumların içine konumlandırılabileceği, mükemmel bir alan.

Ali DİBO zihniyeti devreye girer:

Bu arazi, planlarımızı bozar bu arazinin daha verimli bir tercih olmasının önüne geçmek lazım, düşüncesi ile hemen bir manevra ile bu arazinin semt pazarı olması yönünde karar alınır.

Akabinde otoparkı düşünülmeden, tuvaletleri, lavaboları, yetersiz, sağlık odası yapılmadan, kabarık faturalar karşılığında RANT sağlamayı da ihmal etmeyerek semt pazarı söz konusu araziye kurulur. Sonrası malumunuz.

DEĞERLİ SAMANDAĞ HALKI;

Aşağıda sıraladığım maddeleri Objektif, tarafsız, önyargısız ve empati kurarak değerlendirmenizi istirham ediyorum.

1- Alevışık (Atatürk) Mahallesinde mevcut olan 7 dönümlük arazi üzerine semt pazarı yerine herhangi bir devlet kurumu binası, okul veya belediye binası gibi yapıların yapılması yönünde planlar ve değerlendirmeler yapılmış olsa idi daha uygun daha makbul ve daha mantıklı olmaz mıydı?

2- 18. Maddeyi uyguladıkları ve şehrin merkezi artık burası olacak dedikleri kendi ve akrabalarının arazilerine yakın olan yerlere semt pazarını kurmayı neden düşünmediler

3- Yıllar önce Pazar yeri olarak kamulaştırılan ve Pazar yeri olarak kullanılan yeri iptal edip yerine AVM inşa ederek RANT sağladılar sonra da Pazar yeri yapmak için yer arayışlarına girdiler. Bu ART niyet değil de nedir? Bu inşaat yap, cebini doldur değil de nedir? Bu halkın aklı ve bilgisi ile alay etmek değil de nedir?

4- ALİ DİBO’cuların şehrin merkezi konumunu kaydırmaya yönelik icraatlarını benimseyen ve bu işten fayda sağlayan  bazı şakşakçılar ile yandaşlar, eşitlik istediğimiz için, mantıklı fikir yürüttüğümüz için, Belediye yönetiminin ART niyetini ortaya çıkarttığımız için Bizleri mahalle ayrımcılığı ile suçlamaktadırlar.

Değerli Samandağ Halkı

Haklarımızı aradığımız için, doğruyu işaret ettiğimiz için, eşit hizmet istediğimiz için, çocuklarımızın geleceğini düşündüğümüz için bizi ayırımcılıkla suçlayan ALİ DİBO zihniyeti siz değerli halkımızın önemsediği değerler ile çocuklarımızın geleceğini dahi kendi çıkarları uğruna yok hükmünde saydılar.

Zira; RANT ve emelleri uğruna FETÖ’cüler ile dahi işbirliği ve ittifak kurmayı kendilerine hak gördüler.

Hatırlayacaksınız geçmişte de bildik yöntemlerini ortaya koyarak Meslek Yüksekokulunun Samandağ’ına kurulmasını engelleyen yine ALİ DİBO zihniyeti değil miydi?

Mithat NEHİR ve ekibi M.Y.O.’nun Deniz, Çiğdede ve Yeni Mahalle sınırları ile  merkeze de yakın ve ulaşımı kolay denize sıfır noktada gelişme ve genişlemeye müsait olan 33 dönüm arazide kurulmasını engellemek için yoğun mesai ve çabalar harcadılar. Zira; M.Y.O.’nun 18 maddeyi uyguladıkları yere kurmayı hedeflemişlerdi.

Mithat NEHİR dönemin Bakanına giderek yardım istedi o  dönemin rektörü de  şuanda FETÖ’den suçlanan H.Salih GÜDER, Mithat NEHİR’in hatırına Samandağ’ına müteaddid kereler geldi ve 33 dönümlük arazi için Asi Nehrinden 10 km uzak olmasına rağmen, burası asi yatağıdır inşaat olmaz diyerek M.Y.O’nun denizdeki arazide kurulmasını engelledi.

hemen akabinde Mithat Nehir’in daveti üzerine  yine Samandağ’ına gelerek, Mithat NEHİR ve akrabalarının arazilerine yakın 6 dönüm arazi de M.Y.O. olur dedi ve araziyi Belediyeden hibe aldı.Arazinin akıbeti şu ana kadar bilinmemektedir.

Mithat NEHİR ve şürekası M.Y.O’nun denizde kurulmasını neden engellemek istedikleri çok açık değil mi kendileri için önemli olan Samandağ İlçesinin gelişmesi değil kendilerinin RANT sağlamaları ile çarşı merkezini istedikleri yere taşımaları düşüncesi taşıdıkları gayet açık değil mi?

Zira; FETÖ’den suçlanan  H.Salih GÜDER ile ALİ DİBO’cuların birleşerek denizde bulunan 33 dönümlük arazide inşaat olmaz M.Y.O.olmaz dedikleri ve bertaraf ettikleri arazi ile ilgili olarak Sayın Kaymakamımız  Dr.Cahit ÇELİK beyefendinin yoğun mesai ve çabaları ile hayırsever KARA ailesi ve hayırsever işadamlarımızın bağışları birleşerek M.Y.O.binası İnşaatı olarak değerlendirilmesi yönünde  karar almış bulunmaktadırlar” dedi.

Haber-foto : Ali Doğru

Share
480 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+8 = ?