logo

reklam

 “ARAPÇA’YI CİDDİYE ALIN”

 

Samandağ Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Hikmet Tunç seçmeli Arapça dersinin önemine değinerek yaptığı açıklamada “Ülkemizin ve İlimizin ekonomik işleyişinde Arapçanın önemini her geçen gün de daha çok artığını görüyoruz” dedi.

Başkan Tunç konuyla ilgili olarak bir açıklamada bulundu.

Başkan Tunç çıklamasında; “Ortaokullarda yapılan Seçmeli ders tercihleri ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.  “4.5.6.7.8. Sınıflarda yapılan seçmeli ders tercih listesinde mutlaka seçmeli Arapça dersinin tercih edilmesi gerekiyor” dedi.

SEÇMELİ ARAPÇA DERSİNİ MUTLAKA TERCİH EDİNİZ..

Tunç açıklamasının devamında konu ile ilgili görüşlerini şu şekilde sürdürdü “ “Ekonominin nabzını tutan odalar ve kurumlar olarak Ekonomik alanda Arapçanın öneminin farkındayız. Hangi sektör olursa olsun ve ister işveren veya ister işçi olun İlimizde ve bütün ülkemizde en çok aranılan vasıflardan birisi de Arapça bilmektir. Fakat maalesef Anadilimiz olmasına rağmen piyasanın ihtiyaç duyduğu Arapça bilen eleman ihtiyacı doğuyor. Sevgili Anneler Babalar, çocuklarınızın geleceği için Anadilimiz Arapça dâhil daha çok dil öğrenmelerine özen gösteriniz. Arapça bütün meslekler için artık bir ihtiyaçtır. Çocuğunuzun ideali doktor, avukat, öğretmen, mühendis, esnaf, terzi, berber veya yurtdışı işçiliği vb ne olursa olsun Arapça dâhil çok dil bilmesi onun yararınadır.

ANNE- BABA VE ÖĞRENCİ VELİLERİNE…

Çocuklarımız okullarda ZATEN Türkçemizi öğrenmek mecburiyetindedir. Çocuklarımız okullarda ZATEN zorunlu İngilizce dersi almak zorundadır. Çocuklarımızın ek olarak ikinci yabancı ders “Seçmeli Arapça Dersi” seçme ve alma hakları vardır. Çocuklarımıza gelişmiş ülke çocukları gibi ikinci bir yabancı dil olarak seçmeli Arapça ders hakkını ısrarla isteyin ve kulanın. Çünkü çocuklarımıza kendi okullarında Arapça dil öğretimini sağlamalıyız” dedi.

Haber: Ümit Sağaltıcı

Foto: Haber Merkezi

Share
266 Kez Görüntülendi.
                                                                                                                                                    
#

SENDE YORUM YAZ

4+9 = ?