logo

reklam

“ARAPÇA BAŞARININ ANAHTARIDIR!”

İlçemizin başarılı iş adamı ve Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Refik Gümüşoğu, ilimiz ve özellikle ilçemiz vatandaşları için büyük önem taşıyan Arapça dersinin seçilmesi konusuna hassasiyet gösterilmesini istedi. Konu üzerine Gümüşoğlu gazetemiz haber merkezine bir açıklamada bulundu.

Başkan Gümüşoğlu, “Arapça dersini ihmal etmeyin. Ortaokullarda Seçmeli ders tercihleri “4.5.6.7.8. Sınıflarda yapılan seçmeli ders tercih listesinde mutlaka seçmeli ders olarak Arapça dersinin tercih edilmesi gerekiyor.”

ARAPÇA DERSİNİ MUTLAKA SEÇİN!

Gümüşoğlu açıklamasının devamında, konu ile ilgili görüşlerini şu şekilde sürdürdü; “ülkemizin bütün dünyada ve özellikle Arap ülkeleri ile Siyasi, Ekonomik, Kültürel vb ilişkileri her geçen gün daha da güçlenmekte ve gelişmektedir. Bundan dolayı ister yurt içinde ister yurt dışında iş yapan herkes mutlaka Arapça diline muhtaç kalmaktadır. Arapça bilmenin önemi artmaktadır. İş adamı ve oda başkanı olarak ekonomide Arapçanın Anahtar rol oynadığını görüyorum. Hangi sektör olursa olsun ve ister işveren veya ister işçi olun İlimizde ve bütün ülkemizde en çok aranılan vasıflardan birisi de Arapça bilmektir. Sevgili Anneler Babalar, çocuklarınızın geleceği için Anadilimiz Arapça dâhil daha çok dil öğrenmelerine özen gösteriniz. Arapça bütün meslekler için artık bir ihtiyaçtır. Çocuğunuzun ideali doktor, avukat, öğretmen, mühendis, esnaf, terzi, berber veya yurtdışı işçiliği vb ne olursa olsun Arapça dâhil çok dil bilmesi onun yararınadır.

İKİNCİ YABANCI DERS “SEÇMELİ ARAPÇA DERSİ”

Çocuklarımız okullarda resmi dilimiz güzel Türkçemizi öğrenmek mecburiyetindedir. Çocuklarımız okullarda ZATEN yabancı dil olarak zorunlu İngilizce dersi almak zorundadır. Çocuklarımızın ek olarak ikinci yabancı ders “Seçmeli Arapça Dersi” seçme ve alma hakları vardır. Çocuklarımıza gelişmiş ülke çocukları gibi ikinci bir yabancı dil olarak seçmeli Arapça ders hakkını ısrarla isteyin ve kulanın” dedi.

Haber/ Foto: Ümit Sağaltıcı

Share
336 Kez Görüntülendi.
                                                                                                                                                    
#

SENDE YORUM YAZ

8+2 = ?