ARAP ALEVİ İMAMLARIN BELEDİYEDEKİ TOPLANTI SONUÇLARI ÜZERİNE « Samandağ Ayna Haber

SON DAKİKA

KURGU DEĞİL, GERÇEKLER

Eğitim, Genel, Sağlık, Yerel

ARAP ALEVİ İMAMLARIN BELEDİYEDEKİ TOPLANTI SONUÇLARI ÜZERİNE

Bu haber 23 Mart 2020 - 9:56 'de eklendi ve kez görüntülendi.


Sayın Samandağ Kaymakamı ve Samandağ Sağlık Müdürü’nün katılımıyla gerçekleşen ve kimi Arap Alevi imamlarının bir kısmının katıldığı toplantıda; ‘’toplu namazların en az kişiyle eda edilmesi, yemek pişirme ve dağıtımının işinin iptali ya da ertelenmesi söz konusu değil’’ kararı alındı.

(Gazetelere yansımıştı.)
KORONAQ VİRÜS; hızla bulaşan, aşısı, ilacı olmayan, test yapılmadan erken teşhisi mümkün olmayan küresel bir salgındır. En iyi ilacı da tecrit olduğunu; bilim adamlarınca ifade edilmektedir.
Namaza katılacak az sayıda kişinin virüs taşımadığını nereden bileceksiniz sayın imam efendiler?
Yemek pişirme işinde görev alacak kişi ya da kişilerin virüs taşımadığını nasıl tespit edeceksin?
Yemek almaya gelecek kişilere bulaşmaması için nasıl önlem alacaksın?
Toplantının sonuçları Alevi toplumu için doğru olmadığını, tüm namazların ve hayır yemek pişirme işinin ertelenmesi ya da iptali gerekmektedir.

Söz konusu olan toplum sağlığıdır.

Bilim dışılıkla toplum sağlığı korunmaz. Bilim insanlarının önerdiği izolasyon (tecrit) e uymakla bu işin üstesinden geline bileceğini bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Dünyada örnekleri vardır. Bütün dünyanın, din adamları ve cemaatler tecrit konusunda, aynı noktada buluşmuş durumdalar. Sen kalkmışsın, müspet bilimle ilişkisi olmayan kişilerle bilimsel kurallarını ihlal edilmesine karar vermiş bulunuyorsun. Bu doğru değil. Hemen şimdi bu yanlış karardan dönün. Toplumu felakete sürüklemeye hakkınız yok. Bu kararı almaya da yetkiniz yok.
Asaf HİŞMİ 

Asaf Hişmi
Asaf Hişmideneme45@hotmail.com

AyakkabıBot ve çizmeGünlük ayakkabıBot ayakkabı modelleriÇizme ayakkabıTerlik ayakkabıSandaletBabetSpor ayakkabıTopuklu ayakkabıİç giyimMayoÇorapFantezi giyimİç çamaşır takımlarıSütyenGecelikPijama takımıGece elbisesiPlaj giyimGiyimBüyük bedenTesettürEtekTrenckottarz eşofman takımları bayanMontGömlekPantolonT-shirtSweatshirtKırmızı elbiselerCeket