ANNELER GÜNÜ DE EKONOMİK KRİZDEN PAYINI ALDI « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

ANNELER GÜNÜ DE EKONOMİK KRİZDEN PAYINI ALDI

Bu haber 10 Mayıs 2022 - 14:49 'de eklendi ve 213 kez görüntülendi.

Her yıl Mayıs ayının ikinci pazar günü kutlanan Anneler günü geçtiğimiz haftasonu pazar günü kutlandı. Hayatımızda çok özel bir yere sahip olan bizleri dünyaya getiren gecesini gündüzüne katan ve bizi herkesten daha çok seven annelerimiz için dünyanın en güzel hediyesini, en güzel çiçeğini almak istesek te bu sene enflasyonla birlikte artan fiyatlar anneler gününü de gölgede bıraktı. Bu durum İlçemiz esnaflarını da, vatandaşlarını da üzdü.

Esnaf “Satış yapamıyoruz” derken yurttaş “Çiçeğe bile paramız yetmiyor” dedi.

Annelere küçük de olsa bir hediye ile almanın gelenek hale geldiği bugünde konuştuğumuz esnaf da yurttaş da dertli.

İlçemizde faaliyet gösteren çiçekçi esnafları anneler gününde istedikleri gibi satış yapamadıklarını ifade ederek konu üzerine gazetemize konuştular.

Esnaflar; “Yaşanan ekonomik kriz insanların alım gücünü düşürdü. Geçim derdine düşen yurttaş sadece temel ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor. Hal böyle olunca özel günler de maalesef gölgede kalıyor. Anneler Günü de onlardan bir tanesi. Ekonomik kriz ve pandemiden önce böyle özel günlerde çok fazla satış yapıyorduk. Ama maalesef şuan vatandaşa çiçek fiyatını söylemeye çekinir olduk. Müşteri çiçeği değil alına alıp bakmak, fiyatı duyunca arkasını dönüp gidiyor. Bunun yanı sıra daha önce çok fazla demet satarken şuan neredeyse hiç satışımız yok. Bu durum bizleri mahvetti” dedi.

escort gaziantep

“Annelerine Hediye Almak İsteyen Yurttaşlarda Da Durum Farklı Değil”

Daha önceleri istedikleri hediyeyi alabiliyorken  bu sene bir çiçek bile alamayacak duruma geldiklerini ifade eden vatandaşlar; “Geçen senelerde en kötü bir çiçek alabiliyorduk. Şuan bu da hayal oldu. Bir tane gülün fiyatı 40 TL düşünebiliyor musunuz. Bir buket hazırlamak isteseniz ne kadar tutacak. Bu sene annelerimize hediye alma konusunda çok zorlandık. Çünkü almak istediklerimizle bütçelerimizin bize zorladığı hediyeler arasında kaldık. Zaten bizim aldığımız aylıklar ancak aylık geçimimizi sağlıyor hatta bazen paramız ayı bitirmeye yetmiyor. Geçen sene almadığımız her şey için çok pişmanız. Bu sene hiçbir şeye gücümüz yetmiyor. Temel ihtiyaçları bile alamaz duruma geldik” ifadelerine yer verdiler.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı