‘ANNE! SEN MAMOGRAFİ YAPTIRDIN MI?’ - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

‘ANNE! SEN MAMOGRAFİ YAPTIRDIN MI?’

Bu haber 14 Ekim 2019 - 14:18 'de eklendi ve 408 kez görüntülendi.

Hiç şikâyetiniz yoksa bile mutlaka mamografi yaptırın!

‘Annelerini düşünenler fotoğraf gönderin paylaşalım, kampanyaya sen de destek ver’ bu çağrı başlattığı sosyal sorumluluk projeleriyle vatandaşın gönlünü kazanan Dr. Serdal Kanuncu’nun. Dr. Kanuncu bu kez, tüm kadınlara, “hiç şikâyetiniz yoksa bile mamografi yaptırın” uyarısında bulundu.

Her yıl 1 milyon 400 bin kadın meme kanseri tanısı alıyor. ABD’de her 8, Avrupa’da ise her 10 kadından birinde görülen meme kanseri, kanserden ölümlerinde yüzde 14’ünden sorumlu tutuluyor. Erken tanı ise tedavinin başarısında hayati önem taşıyor.

Dr. Kanuncu,  1-31 Ekim meme kanseri bilinçlendirme ayı etkinlikleri kapsamında vatandaşları meme kanseri konusunda bilinçlendirmek, farkındalığını artırmak amacıyla bir video paylaştı. Baba ve çocuklara ‘anne mamografi testi yaptırdın mı?’ sorusunu afiş ettirdi.

Vatandaşlara meme kanserini simgeleyen pembe kurdele ve bilgilendirme broşürlerinin yanı sıra üzerinde minik pembe kurdeleler bulunan lokumların da ikram eden stanttaki görevliler, 40 yaşının üzerindeki her kadının, 2 yılda 1 sefer düzenli olarak mamografi çektirmesi gerektiği ve bir uzman tarafından meme muayenesi olması gerektiğini belirtti.

Haber-Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı