ÜST REKLAM

logo

reklam
03 Haziran 2017

Anne Emel Korkmaz ilk kez o sokakta

 

 

“KEŞKE O SOKAĞA GİTMESEYDİM”

Gezi direnişi sırasında 2 Haziran 2013 gecesi polisler ve eli sopalı siviller tarafından dövüldükten sonra beyin kanaması geçiren ve 38 gün sonra yaşamını yitiren 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz, dövüldüğü Sanayi Sokak’ta düzenlenen törenle anıldı. 4 yıl sonra ilk kez anne Emel Korkmaz o sokağa gitti.

Ali İsmail için dövüldüğü Sanayi Sokak’taki anma törenine annesi Emel Korkmaz, babası Şahap Korkmaz, ağabeyi Avukat Gürkan Korkmaz, Türk Tabipler Birliği (TTB) Başkanı Raşit Tükel, Taksim Dayanışması’ndan mimar Mücalla Yapıcı, KESK, DİSK, TTBB ve TMMOB yöneticileri, CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, sivil toplum kuruluşlarını temsilcileri ve Eskişehirliler katıldı. Ali İsmail’in dövüldüğü yere, “Ali İsmail Korkmaz ölümsüzdür” yazılı fotoğrafı ve karanfiller bırakıldı.

 “Çok özledim, öpemiyorum, koklayamıyorum”

Ali İsmail’in dövüldüğü sokağa ilk kez gelen anne Emel Korkmaz, duygusal anlar yaşadı. Anne Korkmaz, “İlk kez bu sokağa geliyorum. Ali, 4 yıl önce hayatını kaybetti. Alişimi çok özledim. Onu öpemiyorum, koklayamıyorum. Sizler ona sahip çıktınız, teşekkür ediyorum” dedi.

Baba Şahap Korkmaz da kendilerine yalnız bırakmayan herkese teşekkür etti.

Ali İsmail Yaşam Ödülü Boratav ve Dayanışma akademilerine

Ali İsmail Korkmaz Vakfı, Eskişehir Tabip Odası, TMMOB, DİSK ve KESK’in düzenlediği “Ali İsmail Korkmaz Yaşam Ödülleri” bu yıl OHAL kapsamında KHK ile üniversiteden ihraç edilen Prof. Dr. Korkut Boratav’a ve barış bildirisine imza attıkları gerekçesiyle üniversiteden ihraç edilen barış akademisyenlerinin kurduğu Dayanışma Akademileri’ne verildi. Ödüller, Eskişehir Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Törende konuşan anne Emel Korkmaz, Ali İsmail’in dövüldüğü sokağa ilk kez gittiğini belirterek,

“Keşke o sokağa gitmeseydim. O kadar da sapa bir yer değilmiş. Bir vicdanlı insan çıkıp da siz ne yapıyorsunuz dememiş” dedi. Anne Korkmaz, gözyaşlarını tutamazken törene katılanlar duygusal anlar yaşadı.

Haber Merkezi

Share
652 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?