ÜST REKLAM

logo

reklam

ANKARA’DAN SAMANDAĞ’A DİRENİŞ SELAMI

16237577_1652986374715395_1588144727_n

Kanun Hükmünde Kararname(KHK) ile mesleğinden ihraç edilen Ankaralı eğitim emekçisi Acun Karadağ, Samandağlı eğitim emekçilerinin 78 gün boyunca Abdullah Cömert Alanı’nda pratiğe döktüğü direnişin aynısını Ankara’da pratiğe döküyor.

89 gündür mesleğinden uzak, 73 gündür ise alanda direnen Karadağ, Samandağlı dostlarına selam ileterek Ankara’da gerçekleştirdiği direniş ile ilgili açıklamada bulundu.

Acun öğretmen, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; ”Direniş 73. Gün Güncesi

Bugün tam 89 gündür çocuklarımdan öğrencilerimden, sınıftan uzağım. Üzgünüm. Çünkü öğretmen doğdum ben. Çocukluğumda ders çalışırken bile karşımda bir kitleye dersi anlatarak öğrenirdim. Sessiz bile okusam birine anlatır gibi okurdum. Ben hep öğretmendim. Sınıf benim nefes aldığım yerdi. Acılarımı üzüntülerimi unuttuğum yerdi. Kendimi ürettiğim, çoğalttığım yerdi.”

”ÇOCUKLUĞUMU, GENÇLİĞİMİ ÇALDINIZ”

89 gündür alanda olan Karadağ, şöyle devam etti; ”Beni ihraç ederek gerçekten kötülük ettiniz. Ekmeğimi almadınız siz. Işimi almadınız. Çocukluğumu, gençliğimi aldınız. Mutlu olabilirsiniz. İntikam almaksa budur. Tebrik ederim. Acı veriyorsunuz evet. İşkence? Evet budur. Kalbimin hastalanması, yarım insan gibi yorularak yürümek; evet doğru hastayım. Sınıfı, öğrencilerimi, okulu çok özlüyorum. Sömestr tatili yapan öğretmenleri kıskanıyorum. Öğrencilerime karne veremedim. Karne sevinçlerini; zayıf dersleri için hüzünlerini paylaşamadım. Kahroluyorum. Ben öğretmenim. O çocukların bensiz iyi olamayacaklarını düşünerek kaygılanıyorum. Dokunsalar ağlayacak gibiyim evet. Kötülük yaptınız bana. Sevinebilirsiniz. “Bizim karşımızda olanı böyle yaparız işte” diye kibirlenebilirsiniz.

Evet bu kadar kötüsünüz. Ne benim duygularım ne de çocuklar umurunuzda. Biliyorum. Ah o çocuklar! Ammaaaaa Aktif Sen üyesi diye benden önce okulumdan ihraç ettiğiniz Selim öğretmeninin çocukları; yine benden önce ihraç ettiğiniz kızımın en sevdiği tek Din Kültürü öğretmeni Adem hocanın kızı ve adını bilmediğim binlerce öğretmenin çocukları ağlıyorya, bilinizki boğulacağınız denizin suyunu oluşturuyor o gözyaşları.

İşte sırf bu nedenle karşınızda duruyorum, yanınızda değil. Bu nedenle, yani sırf bu kötülük potansiyeline sahipsiniz diye sizden biri olmadım. Olmayacağım. Yaşadıklarımdan ve yaşattıklarınızdan biliyorum kötü olduğunuzu. Tarih benim hislerimi değil belki ama sizin kötülüklerinizi yazacak.

Hiç bir kötülüğünüz yanınıza kalmayacak. Anlıyorsunuz ve biliyorsunuz. Neler yapabileceğinizi bildiğim halde size biat etmedim. Etmeyeceğim.

Ağlamayın çocuklar. Anneler ağlamayın. Öyle yada böyle direnin. Nuriye Gülmen gibi bir başınıza, Semih Özakça gibi eşinle yoldaşınla, Veli Saçılık gibi tek kolunla, Erdoğan Canpolat gibi ak saçın sakalınla, Özkan Karataş gibi gençliğinle iradenle ama umutla direnin. Hiçbir kötülük uzun sürmedi tarihte. Evet yenilendi; başka bir kılıkta geldi ama uzun sürmedi.

Sevgi ve umutla canlar.”

 

 

Share
652 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+4 = ?