ANKA Öğrencileri Doktorluk Mesleği Hakkında Merak Ettiklerini; DR. KURTDERE'DEN ÖĞRENDİ | Samandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

ANKA Öğrencileri Doktorluk Mesleği Hakkında Merak Ettiklerini; DR. KURTDERE’DEN ÖĞRENDİ

Bu haber 02 Aralık 2019 - 10:00 'de eklendi ve 90 kez görüntülendi.

İlçemizde kısa bir süre önce hizmete giren ve gerçekleştirdiği çalışmalarda adından söz ettiren Samandağ Özel Bilge Anka Koleji, bu haftaki kariyer günlerinde Deniz Hastanesi doktorlarından Kardiyoloji Uzmanı Dr. Cuma Kurtdere’yi ağırladı. 

Anka Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Ercivan Duran, kariyer günleri konuğu Kurtdere’ye teşekkür ederek konu üzerine bir konuşma yaptı.

Duran konuşmasında; “Bu haftaki Kariyer Günleri konuğumuz Deniz Hastanesi’nin başarılı doktorlarından Kardiyoloji Uzmanı Dr. Cuma Kurtdere oldu.

Doktorumuz, öğrencilerimize bu kutsal mesleğin tanıtımını yaparak, eğitim sürecinde kat ettiği yolları, karşılaştığı zorlukları anlattı.

Kurtdere, öğrencilerimizin doktorluk mesleği hakkında merak ettiklerini soru cevap şeklinde samimi bir üslupla dile getirdi.

Sınav kaygısını yenmek için; neler yapılabileceğini, Tıp fakültesinin bir hayal olmadığını, yeterli bir çalışma sağladıktan sonra başarının geleceğini de öğrencilerimizle paylaştı.

Bizler de Bilge Anka Kolej olarak çalışmalarımızın bilinçlenmelerini, kendileri için doğru hedefler belirleyerek kişilik özellikleri, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda doğru ve tutarlı tercih yapmaları için elimizden geleni yapacağımızın sözünü veriyor, doktorumuza katılımından ve değerli zamanını bizimle paylaşmasından ötürü teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı

afdah.info

voir films