ÜST REKLAM

logo

reklam

“ANDIMIZIN YENİDEN OKUTULMASINDAN MUTLULUK DUYUYORUZ”

Türkiye Kamu-Sen Başkanı Hayri Şahin, Danıştay’ın “Andımızın yeniden okutulması kararına karşı bazı kesimlerin hazımsızlık gösterdiğini ifade ederek bir açıklamada bulundu.

Şahin açıklamasında; Ne Mutlu Türküm Diyene sözünden rahatsızlık duyan bu anlayışın, milli bir meselede ortaya koyduğu bu yaklaşımı esefle kınıyoruz. Biz, Türkiye Kamu-Sen olarak okullarımızda yıllardır okutulurken daha sonra kaldırılması kararı alınan Andımızın yeniden her sabah okunacak olmasından büyük mutluluk duyuyoruz.

Yargı kararının uygulanması noktasında MEB’i duyarlı olmaya davet ediyoruz. Kamu çalışanlarını milli andımızın okutulmasından bile rahatsızlık duyan Malum-Sen anlayışı karşısında uyarıyor, tercihlerini bir kez daha gözden geçirmeye davet ediyoruz.

Bu sendika “Türküm, doğruyum, çalışkanım, varlığım Türk varlığına armağan olsun, ne mutlu Türküm diyene?” dizelerinin neresinden rahatsızlık duymaktadır? Varlığını bu aziz millete armağan etmekten imtina edenlerin, bu milletin bir ferdi olmaktan gurur duymayı ayrımcılık sayanların yerliliği de, milliliği de tartışmaya açıktır.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve bu ülkede yaşamaktan gurur duyan herkesin yargının verdiği bu karara saygı duymasını bekliyoruz. Ne Mutlu Türküm Diyene” ifadelerine yer verdi.

Haber Merkezi

 

Share
379 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?