ANADOLU PALECE’DEN BABALAR GÜNÜNDE ANLAMLI HAREKET - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

ANADOLU PALECE’DEN BABALAR GÜNÜNDE ANLAMLI HAREKET

Bu haber 21 Haziran 2017 - 9:40 'de eklendi ve 96 kez görüntülendi.

 

İlçemiz Deniz Sitesi’nde yer alan Anadolu Palace Otel, Babalar Gününde babalara jest yaptı. Babalar gününü kutlama maksatlı hazırlanan ve babaya karşı nasihatleri içinde bulunduran broşürler gençlerin katılımıyla müzik eşliğinde dağıtıldı.

Palace Otel adına broşürleri dağıtan gençler insanlara ücretsiz çay kahve ikramında bulunarak İlçemiz babalarının Babalar Gününü kutladılar.  Andadolu Palece Otel yetkilileri babalar günün en az anneler günü kadar özel olduğunu babalara hürmet edilmesi gerektiğini ifade ederek dağıtıkları broşürlerde İslam alemin önemli gördüğü özel kişileri ve babalar günü üzerine güzel sözler paylaşmış olan insanların sözlerini yazarak babalar gününün önemini vurguladılar.

Broşürde şu ifadelere yer verildi; “Baba çınar gibidir. Meyvesi olmasa bile onun gölgesi yeter. Babana riayet edersen, sen de oğlundan hürmet ve riayet bekleyebilirsin.

Hz. Ali: Baba, cennetin orta kapısıdır.

Hz. Muhammed: Babanın faziletleri, çocukların servetidir.

Anatole France: İnsan babasına borçlu olduğu saygıyı, ancak baba olduğu zaman duyar.

Wolfgang Van Goethe: Bir baba yüz öğretmene bedeldir.

  1. Herbert: Bir baba yüz evlada bakar da, yüz evlat bir babaya bakamaz.

D’annunzio: Bir baba oğlunun çocuk olduğunu anlamaz, kendisi unutkan ve ihmalci olabilir ve bu kusurlarından ötürü kendini affedebilir, fakat oğlunun kendisinden daha üstün olmasını ister, babasının aynı olmasının değil onu daha ileriye götürmesini, aşmasını ister.”

Haber-Foto:gökhan Sağaltıcı