ÜST REKLAM

logo

reklam

AMBULANS GEÇ KALMAZ, GECİKTİRİLİR!

 

 

 

Kazalar veya yaralanmalara karşı ambulansların geç kalmasına bir çok kişi isyan etmektedir. Hayat kurtarmakla görevli olan ambulans görevlileri için işler dışarıdan göründüğü gibi değildir. İhbar geldiği zaman olay yerine varmak için bin bir türlü güçlük çekmektedirler. Hastayı aldıktan sonra hastaneye yetiştirmek için ellerinden geleni yapmaktadır.

Son yıllarda sorunları çözmek için ülke genelinde bir çok çalışma yapılarak meclise kadar gitmiştir.

İlçemizde de bu sorunlar kendisini daha çok gösteriyor. Yollarda yaşanan sorunlar en çok onları etkilemektedir. Günün her saatinde hizmet verdiklerinden dolayı sorunlarda kendisini gösteriyor.

Evet, bütün bu sorunların İlçemizde tek bir caddede, Samandağ Devlet Hastanesinde toplandığını söyleyebiliriz.

Yıllardır ambulans şoförlüğü yapan şoförlerle, acil tıp teknisyenleri ile konuyu görüştüğümüzde, aynı ifadeleri kullandılar.

Devlet hastanesi caddesi başta olmak üzere ilçemizin hemen hemen her noktasında aynı sıkıntıyı yaşadıklarını, sürücülerin araçların yol kenarlarına bilinçsiz bir şekilde park ettiklerini, bu durumun kendilerine sorun teşkil ettiğini, dolayısıyla olay yerine geç kaldıklarını belirttiler.

Ambulansların geç kalmasının başlıca nedenlerini;

”Trafik yoğun olması ve yolların darlılığı

Bilinçsiz sürücüler ambulanslara yol vermediği gibi emniyet geçidini kullanması

Araçlarda meydana gelen arızalar

Olay yerini tarifinin yetersiz olmasıdır

Ambulans görevlilerine müdahale edilmesi

Yeterli ambulans parklarının bulunmaması” şeklinde sıralayan ambulans şoförleri, öte yandan yerel yetkililere özellikle hastane caddesinde araçlarını yanlış yere park eden araç sürücülerine seslendiler.

Yetkililere ve araç sürücülerine seslenen ambulans şoförleri; ”araçlarını yanlış parkeden, hastane caddesini tıkayan sürücüler, bu konuda bize yardımcı olsunlar, araçlarını yolu tıkayacak şekilde park etmesinler. Yetkililer de bu konuda yaptırım uygulamalı, ve ısrarla araçlarını yanlış yere park edenlere ceza uygulamalı” ifadelerine yer verdiler.

 Haber-Foto:Ümit Sağaltıcı

 

Share
713 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?