logo

reklam
28 Temmuz 2018

AMANOS FRUİTS İNCELENDİ 

  

Hatay Valisi Erdal Ata, Hassa ilçemizde girişimci Nuri Gündoğdu tarafından kurulan Amanos Fruits A.Ş tesislerinde incelemelerde bulundu.

26 Temmuz 2018 Perşembe günü saat 14.00’de Hassa’da bulunan tesisleri gezen Vali Ata, ilçede organik sebze-meyve üretimi ile bunların ihracatında öncülük eden Amanos Fruits’in Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Gündoğdu’dan bilgiler aldı.

Vali Ata, “Sayın Gündoğdu’nun Hassa ilçemize kazandırdığı soğuk hava deposu, tarımsal ihracat açısından önemli bir adımdır. Zira bu sayede ilçede üretilen meyve-sebzenin ekonomik değerini yitirmeden dört mevsim ihraç edilmesiyle ilimiz ekonomisine ciddi katkı yapılmaktadır. Ortaya koydukları çabalar için kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Nuri Gündoğdu ise Vali Ata’nın ziyaretinden çok mutlu olduklarını, Amanos Fruits olarak Hatay İli Tarım ve Kırsal Kalkınma Planı’nda belirtilen hususları göz önüne alarak iyi tarım uygulamaları ile organik meyve-sebze yetiştiriciliği yaptıklarını, aynı zamanda son teknoloji ile donatılmış 1.500 tonluk soğuk hava deposu ile tarım sektöründe ilimizin kalkınmasına katkıda bulunmaya çalıştıklarını dile getirdi. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Haber Merkezi

Share
121 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?