AMACIMIZ TEMİZ ÇEVRE VE SAĞLIKLI YAŞAMA KATKI « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

AMACIMIZ TEMİZ ÇEVRE VE SAĞLIKLI YAŞAMA KATKI

Bu haber 14 Haziran 2022 - 14:00 'de eklendi ve 163 kez görüntülendi.

18 Milyon 723 Bin 980 M³ Atıksu Arıtıldı

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), işletmesini yaptığı atık su arıtma tesisleri ile atık suları arıtıp temiz çevre ve sağlıklı yaşama katkı sağlamaya devam ettiğini açıkladı.

HATSU tarafından 2014’ten bu yana kazandırılan ve işletmeye alınan atıksu arıtma tesisi sayısının 6’dan16’ya çıkarıldığına dikkat çeken Genel Müdürlük, yapılan yeni tesisler ile birlikte atıksu arıtım kapasitesinin genişletildiğinin altını çizdi.

Atıksuların çevre ve tüm canlıların hayatına zarar vermeyecek şekilde arıtılıp doğaya temiz şekilde deşarj edildiğine vurgu yapan HATSU, 2022 yılı Ocak ayından bugüne kadar toplamda 18 milyon 723 bin 980 m³ atık suyun arıtılmak üzere tesislerde işlem gördüğünü belirtti.

Atıksuların ne denli önemli derecede arıtılıp doğaya bırakıldığını önce ve sonra şeklinde hazırlanmış fotoğraflarla da kanıt sunan HATSU, Akdeniz’e dökülen derelerin, sahillerimizin, Amik Ovası ve Akdeniz’in temiz olmasına katkıda bulunmak amacıyla atıksu arıtma tesislerinin planlama ve işletilmesi hususlarında kapsamlı çalışmaların sürdüğüne dikkat çekti.

Haber- Foto: Rizan Sağaltıcı