ÜST REKLAM

logo

reklam

AMACIMIZ OKUMA ALIŞKANLIĞI KAZANDIRMAK

Sutaşı İlkokulundan Öğrencilere “Kitap Molası” Projesi

İlçemiz Sutaşı Mahallesinde faaliyet gösteren Sutaşı Hacı Hasibe Hüzmeli İlkokulu öğrencilere kitap okuma alışkanlığını kazandırmak için  “Kitap Molası” projesini geliştirerek ailelere bir çağrıda bulundu. Kitap okumanın okuma ve anlamayı yüksek derecede geliştirdiğini belirten Sutaşı Hacı Hasibe Hüzmeli İlkokulu Rehberlik Servisinde faaliyet gösteren Öğretmen Okan Arslan, öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için ailelerinde etkisinin büyük olduğunu belirterek gazetemiz haber merkezine bir açıklamada bulundu.

Arslan açıklamasında; “Okuma sevgisini kazanmamış bir insan eğitim yarım kalmış demektir. Çocuğunuza okumayı sevdiriniz. Kitap okumayı, yemek, içmek nefes almak gibi vazgeçilmez bir davranış olarak görünüz. İnsan sözcüklerle düşünür. Okuduklarını ve duyduklarını sözcüklerle algılar. Belleğindeki sözcük zenginliği oranında doğru anlar, doğru düşünür ve düşüncelerini anlatır. Özetle “Dil Varsa İnsan Vardır.” Okuma anlama becerisini geliştiremeyen insan eksik anlar, yanlış ve eksik düşünür. Sağlıklı sonuçlara ulaşamaz. Bütün derslerde ve hayatta başarılı olmak için okuma anlama olmalıdır.

Bizde bu sebeple okulumuz bünyesinde başlatacağımız Kitap Molası projesiyle siz değerli velilerimizin desteğine ihtiyaç duymaktayız. Her cuma bir ders saati tüm öğrencilerimizle birlikte kitap okuyacağız. Sizlere önerimiz;

Evde bir kitaplık oluşturun.

Haftanın belirli günleri (haftada en az 3 gün) televizyonu telefonu bırakıp tüm aile bireylerinin katılacağı okuma saatleri düzenleyeceğiniz.

Çocuklarınızın kitap seçimini destekleyiniz. Okuma sevgisi aşılamak için başlangıçta en doğru kitabı seçmek çok önemlidir.

Onunla okuduğu kitaplar hakkında konuşunuz. Siz de okuduğunuz kitap hakkındaki duygu ve düşüncelerinizi uygun bir dile ifade ediniz.” ifadelerine yer verdi.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı

Share
324 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?