“AMACIMIZ FARKLI RENKLERİ EMEK VE SINIF EKSENİNDE TOPLAMAK” « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

“AMACIMIZ FARKLI RENKLERİ EMEK VE SINIF EKSENİNDE TOPLAMAK”

Bu haber 08 Nisan 2022 - 12:10 'de eklendi ve 318 kez görüntülendi.

Eğitim- Sen Genel Sekreteri İkram Atabay ve Genel Örgütlenme Sekreteri Ramazan Gürbüz, Eğitim Sen Samandağ Şubesi yönetimini ziyaret etti. Samandağ Kaymakamlığı ve Samandağ Milli Eğitim Müdürlüğü’ne de bir nezaket ziyareti gerçekleştiren Eğitim-Sen yöneticileri Sendikanın eğitime bakışı, önceliği ve ülkenin genel gündemi üzerine sohbet ettiler.

Samandağ Eğitim-Sen Başkanı Cüneyt Kayıkçı ziyaret üzerine yaptığı açıklamada; “Genel Sekreterimiz İkram Atabay ve Genel Örgütlenme Sekreterimiz Ramazan Gürbüz ile birlikte, planladığımız çerçevede bugün Samandağ Atatürk Ortaokulu ziyaretimizin ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Samandağ Kaymakamlığına birer nezaket ziyaretinde bulunduk.

Doğal olarak her üç ziyaretimizde de sendikal mücadelemizin amacı, hedefi, Sendikamızın eğitime bakışı, önceliği ve ülkenin genel gündemi temel sohbet konularımız oldu.

Sendikamızda yaptığımız fikir alış verişinin temel konuları ise sendikal mücadele ve örgütlenmenin yanı sıra ağırlıklı olarak yerelimizde çokça tartışılan, üyelerimizin vicdanlarında henüz bir sonuca ulaşmayan kongre öncesi genel merkezi atamalar (“Bizim adlandırmamızla “kayyum” süreci), merkezi kongre süreci ile başta Yüksel Direnişçileri olmak üzere Hatay Şubeyi de kapsayan ihraç süreci oldu.

Doğru anlaşılmak adına temin ederiz ki bu örgütün gelişmesi ve mensubu olduğu sınıfa daha da layık olması dışında bir kaygımız yoktur.

Bu süreçlerin tekrar ele alınıp tüketilmesinin elzem olduğunu ve örgütümüze yeni bir motivasyon kaynağı olacağını bilen bir yerden, bizi diğer sendikalardan farklı kılan Eleştiri- Özeleştiri mekanizmasının yolumuzu aydınlatacağı, Birlik Eleştiri Birlik ilkesinin bizi daha da güçlü kılacağı konusunda zerrece kuşkumuz yoktur. Örgütümüzün buna ihtiyacı vardır.

Genel merkez yöneticilerimizin de, doğal olarak her konuda hem fikir olmasak da, bizimle bu temennilerde ortaklaşması ve bu sürecin inşası için, sendikamızın kurumsal işleyişini de hesaba katarak (Eleştiri-Özleştiri,Birlik- Eleştiri-Birlik ilkeleri çerçevesinde ) ellerinden geleni yapacakları beyanı bizim için son derece değerlidir.

Sendikamızı farklı kılan en büyük zenginlik, Bir Tek Sendikamıza Özgü Olarak, kuruluşundan itibaren farklı renkleri emek ve sınıf ekseninde tek potada eritip haklı bir mücadeleye kanalize edebilme başarısı olmuştur. Son dönemlerde bu renklerin hassasiyetle aynı potada eritilip mücadeleye emek ve sınıf eksenli kanalize edilememesinde farklı oranlarda da olsa hepimizin payı vardır.

İnanıyoruz ki; payımız ölçeğinde ve yeniden bu değeri yaratma adına harcayacağımız çaba, bizleri hala umut olarak gören kitlelerde fazlasıyla yankısını bulacaktır.

Şubemiz bu sürecin örülmesinde üzerine düşeni fazlasıyla yapacaktır. Beklentimiz ve temennimiz aynı çabanın, aynı ortak kaygılar ile başta genel merkezimiz olmak üzere tüm şubelerimiz de yankı bulmasıdır. Yaşasın Örgütlü Mücadelemiz.” İfadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı