ÜST REKLAM

logo

reklam

“AMACIMIZ, BAŞARIYA KOŞAN BİREYLER YETİŞTİRMEK”

   

Samandağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Hilmi Kapo, 2017-2018 Eğitim – Öğretim yılı açılış programında yaptığı konuşmada Samandağ Milli eğitim Müdürlüğü olarak 86 okulda 1750 öğretmen 27806 öğrenci ile eğitim-öğretime hazır olduklarını, açılışı yapılan Zübeyde Hanım Meslek Lisesinde 1100 öğrencimiz Eğitim-Öğretim göreceğini ifade ederek, 2017-2018 Eğitim ve öğretim yılının ilçemize ülkemize, insanlığa hayırlı olmasını diledi.

Samandağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Kapo konuşmasının devamında; “Sayın Kaymakamım, değerli meslektaşlarım, kıymetli velilerimiz sevgili öğrenciler. 2017-2018 Eğitim – Öğretim yılı açılış programına hepiniz hoş geldiniz.

Samandağ Milli eğitim Müdürlüğü olarak 86 okulda 1750 öğretmen 27806 öğrenci ile eğitim-öğretime hazırız. Okullarımızda 2017-2018 eğitim öğretim yılı için yenileme, bakım ve onarım çalışmaları tamamlanmıştır. Bu süreçte 6 okulumuzda büyük onarım 6 okulumuzda da küçük onarım ve tadilatlar yapılmıştır. Okullarımızda sıra ve masa ihtiyaçları büyük oranda karşılanmıştır.

2017-2018 eğitim öğretim yılında yapımı tamamlanan 32 derslik, 1 Uygulama Anaokulu ve 3 Atölyesi olan Zübeyde Hanım Meslek Lisemizde 1100 öğrencimiz Eğitim-Öğretim görecektir.  Böylece İlçemizde mesleki eğitim ve ortaöğretimde var olan derslik ihtiyacı büyük oranda karşılanacaktır.

Ayrıca yapımı devam eden ve ikinci dönem eğitim-öğretime açılacak olan hemen yanımızdaki 24 derslikli meslek lisesi tamamlandığında Samandağ’ımızda mesleki eğitimdeki ihtiyacımız tamamlanmış olacaktır.

Kıymetli misafirler bu güzel eserin yapımında emeği geçen Hatay eski valisi Sayın Ercan TOPACA’ya Bizden desteğini esirgemeyen Sayın Milletvekilimiz Adem YEŞİLDAL’a. İlçe Kaymakamımız Sayın Dr. Cahit Çelik’e İl Milli Eğitim Müdürümüz Kemal KARAHAN’a teşekkür ediyorum. Ayrıca İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak bu eserin buraya yapılmasında katkım olduysa kendimi mutlu addediyorum.

Sevgili Öğrenciler;  uzun bir tatilden sonra yuvanız açıldı. Geleceğin özgür ve kalkınmış Türkiye’sini mimarı olan sizlerin okul öncesinden başlayarak tüm eğitim sürecinizde başarıdan başarıya koşan bireyler olarak yetişmenizi diliyorum.

Sayın Veliler; Bize emanet ettiğiniz,  sevgili yavrularınızı bu çatılar altında hiçbir ayrım gözetmeden eğitmeyi amaç edindik. Yüreğimizdeki sevgiyi, belleğimizdeki bilgiyi, kişiliğimizdeki çizgiyi onlarla paylaşacağımızdan emin olabilirsiniz.

Bu anlayış ve kararlılıkla beynini, gönlünü, yüreğini, emeğini ve yıllarını eğitime adamış öğretmenlerime zor fakat kutsal görevlerinde başarılar diliyorum.

2017-2018 Eğitim ve öğretim yılının ilçemize ülkemize, insanlığa hayırlı olması dileğimle saygı ve sevgiler sunarım” ifadelerine yer verdi.

Haber Merkezi

 

 

Share
680 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?