ÜST REKLAM

logo

reklam
29 Mayıs 2017

AMAÇ: HAYAT KURTARMAK HEM DE İŞ İMKANI SAĞLAYARAK İSTİHDAMI GELİŞTİRMEK

Halk Eğitim bünyesinde açılan ilk yardım kursu İlk Yardım Eğitmeni Şerif DÖNMEZ, tarafından yürütülüyor.

AMAÇ: HAYAT KURTARMAK HEM DE İŞ İMKANI SAĞLAYARAK İSTİHDAMI GELİŞTİRMEK

Halk Eğitim Merkezi Bünyesinde gerçekleşen İlk yardım kursu şile ilgili İlk Yardım Eğitmeni Şerif DÖNMEZ, İlk yardım eğitimlerinin Güven Yol Sürücü Kursu İlk yardım sınıfında verileceğini belirtti.

İlk Yardım Eğitmeni Şerif DÖNMEZ, “Günümüzde en çok ihtiyaç duyulan eğitimlerden biri şüphesiz ilk yardımdır. Her zaman karşılaştığımız Trafik ya da iş kazaları, yangın, boğulma, doğal afet gibi durumlarda ilk müdahalenin hayat kurtardığı bir gerçektir. Hem hayat kurtarmak hem de iş imkanı sağlayarak istihdamı geliştirmek amacıyla Samandağ Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile Sertifikalı İlk yardım kursu açmaya kara verdik.

Alınan bu eğitimle ilk yardımcı olunacak, alınan belge ile de sağlık sektöründe ilk yardımcı olarak iş imkanı bulunabilecektir. Ayrıca ön lisans ve Lisans mezunlarına 48 saatlik ilk yardım eğitimini aldıktan sonra Eğitmenin eğitimi kursunu alarak sürücü kurslarında İlk Yardım Eğitmeni olarak görev yapmanın önünü açmaktadır. Kursumuz İlk yardım eğitimi için hazırlanmış olan Güven Yol Sürücü Kursu İlk yardım sınıfında verilecektir. Kursa kayıt yaptırmak isteyenler kimlik fotokopileri ile Halk Eğitim Merkezine ve ya Güven Yol Sürücü kursuna başvurabilirler.”

 

Share
641 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?