AMAÇ, ÇOCUKLARIN MUTLU ZAMAN GEÇİRMESİ - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

AMAÇ, ÇOCUKLARIN MUTLU ZAMAN GEÇİRMESİ

Bu haber 12 Haziran 2017 - 10:03 'de eklendi ve 339 kez görüntülendi.

 

 

Mühendis Suphi Güzey İlkokulu Yılsonunu Satranç Turnuvasıyla Kapattı.

Mühendis Suphi Güzey İlkokulu, geleneksel hale getirdiği Yılsonu Satranç Turnuvasını bu yıl da gerçekleştirdi.

Sınıf öğretmeni ve Satranç Antrenörü Bülent Can’ın organize ettiği turnuvaya her sınıftan yoğun katılımın olduğu gözlemlendi. Turnuvada dereceye girenlere madalya verilirken katılan tüm sporculara Başarı Belgesi takdim edildi.

Turnuva üzerine görüştüğümüz Eğitimci Can, “biz üç yıldır kesintisiz yaptığımız bu turnuvayı gelenekselleştirmek istiyoruz. Bildiğiniz gibi Satranç bir zeka sporudur. Burada amacımız çocuklarımızı rekabet bataklığına sürükleyip birbirleriyle kıyasıya yarıştırmaktan ziyade onların mutlu bir zaman geçirmelerini sağlamaktır. Bunun için turnuvaya katılan her öğrencimizi ödüllendiriyoruz. Bu bağlamda turnuvaya katılan tüm çocuklarımıza ve onları sosyal etkinliklere yönlendiren ailelerine teşekkür ediyorum”dedi.

Okul müdürü Maruf Kuh ise, “biz, eğitim-öğretime verdiğimiz önem kadar çocuklarımızı sosyal ve zihinsel olarak geliştirecek, yeteneklerini geliştirecekleri sosyal etkinliklere de çok önem vermekteyiz. Bu yıl, okul bahçemizde gerçekleştirdiğimiz Çocuk Şenliği, Kültür Merkezinde sergilediğimiz Tiyatro Etkinliği ve bugün madalya törenini gerçekleştirdiğimiz Satranç Turnuvası bunlara örnek olarak verilebilir. Tek gayemiz, çocuklarımızı mutlu bir şekilde geleceğe hazırlamaktır. Bu uğurda çalışan öğretmen arkadaşlarıma, duyarlı velilerimize, öğrencilerimize ve sesimizi duyuran siz basın emekçilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Haber-Foto:Ümit Sağaltıcı