ALZHEİMER HASTALIĞI NEDEN BU KADAR YAYGIN - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

ALZHEİMER HASTALIĞI NEDEN BU KADAR YAYGIN

Bu haber 04 Ekim 2019 - 9:23 'de eklendi ve 228 kez görüntülendi.

İnsülin ve insülin benzeri büyüme faktörü direncinin Alzheimer’ in ilerlemesinde anahtar rolü olduğunu ortaya koyan araştırmalar var.

Alzheimer hastalığı sağlıklı yaşamanın gereklerini yerine getirmemekten ve büyük ölçüde de beslenme yanlışlarından kaynaklanıyor. Alzheimer için tip 3 şeker hastalığı ismini uygun gören uzmanlar da var ve çok haklılar.

İnsülin direnci olan insanlarda bilhassa da tip 2 diyabetlilerde Alzheimer riskinin yüzde 65 oranında yüksek olduğu biliniyor.

Tip 2 diyabetlilerin pankreaslarında da tıpkı Alzheimer’lilerin beyinlerinde olduğu gibi “amiloid beta proteini” birikiyor. Ayrıca, insülinin sadece pankreasta değil beyinde de sentez edildiği görüldü.

Alzheimer’ in “BULMACA ÇÖZMEKLE” önleneceğine samimiyetle inanan uzmanların derin uykularından tez zamanda uyanmaları gerekir. Bu, nöroloji âleminin eline verilmiş bir elma şekeridir.

Alzheimer,  bir “beslenme hastalığıdır” ve ortaya çıkması ve ilerlemesinde işlenmiş şeker ve un ile trans yağların” büyük etkisi vardır.

Bu hastalığın önlenebilmesinin yolu, Nestle’nin ve diğer gıda sektörlerinin milyar dolarlar kazandığı hazır gıdaların zerresinin bile ağıza alınmamasındangeçer.

Hastalıkların erken teşhisinin bir “pazarlama numarası” olduğunu derin narkozda uyuyan tıp âlemi ne zaman görecek. Tıp âleminin kafası insan sağlığı için çalışıyor olsaydı, hastalıkların erken teşhisiyle değil hastalıkların önlenmesiyle iştigal ederdi.

Erken teşhis hayat kurtarır sözünün artık erken teşhis hayat karartırşeklinde dönüşmüş olması boşuna değildir.

Alzheimer’ in erken teşhisi de tıpkı prostat, tiroit, meme kanserinin erken teşhisi gibi bir aldatmacadan ibarettir.

Gıda sektörünün devlerinden Nestle, tıp sektörüne girdi. Bundan sonra hem gereksiz Alzheimer teşhis ve tedavisiyle hem de yakın gelecekte piyasaya vermeleri muhtemel Alzheimer önleyici ürünleriyle paraya para demeyecektir.

Gıda endüstrisinin hasta ettiği insanların cüzdanlarına şimdi de teşhis ve tedavi yoluyla ulaşmak istediği gün gibi ortadadır. Gıda ve ilaç endüstrileri, birbirinin kankası ve ruh ikizidir.

KAYNAK: Prof.Dr. Ahmet Rasim KÜÇÜKUSTA

Hazırlayan : Sami ASLAN