logo

reklam

 ‘ALTIN BEBEK DOSTU İL’ ÖDÜLÜ ALDIK

Sağlık Bakanlığı ve UNICEF işbirliği ile Bebeklere anne sütünün teşviki ve bebek ölüm oranlarının azaltılmasına yönelik Türkiye’de yürütülen program kapsamında Ankara Üniversitesi Abdulkadir Noyan konferans salonunda gerçekleştirilen ödül töreninde, Hatay başarılı emzirme uygulamaları nedeniyle 2011’ de hak etmiş olduğu “Altın Bebek Dostu İl” unvanı ile ödüllendirildi.

Ankara’da düzenlenen toplantıda Hatay’ın ödülünü İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Başkanı Dr. Mustafa Hambolat, UNİCEF Türkiye temsilcisi Dr. Mehmet Ali Torunoğlu’dan aldı.

Dr. Mustafa Hambolat konuşmasında bu ödülü tüm ekip arkadaşları adına aldığını ve onlara teşekkür ettiğini belirtirken  “Anne sütünün önemine dikkat çekerek anne sütü bir yaradılış mucizesidir” dedi. Anne sütünün, yaşama en iyi başlangıcı sağlayan, beslenme yetersizliklerinin önlenmesinde, sağlıklı beslenmenin sürdürülmesinde ilk adım ve bebeğin ilk aşısı olduğuna dikkat çeken Hambolat, şu ifadelere yer verdi: “Anne sütü ile bebeklerin tek başına ilk 6 ay emzirilmesi, 6. ayın ardından uygun ek besinlerle emzirmenin 2 yaş ve ötesine kadar devam ettirilmesi beslenme yetersizliklerinin önlenmesinde ilk adımdır. Bu amaçla ilimizde çocuk sağlığının korunması, hastalıkların azaltılması, bebek ve çocuk ölümlerinin önlenmesi için “Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı” çalışmalarına son hızla devam edilecektir.” dedi.

Haber Merkezi

Share
214 Kez Görüntülendi.
                                                                                                                                                    
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?