ALTIN AYAKLAR, YEŞİL SAHALARDA… | Samandağ Ayna Haber

SON DAKİKA

ALTIN AYAKLAR, YEŞİL SAHALARDA…

Bu haber 12 Haziran 2019 - 9:34 'de eklendi ve 79 kez görüntülendi.

Futbol alanında yeni adımlarla İlçemiz futboluna kaliteli oyuncular yetiştirmek hedefinde olan Altın Ayaklar Futbol Okulu, geleceğin futbolcularını yetiştirecek. 6-14 Yaş Arası sporcularla çalışmalara start verdiklerini belirten Altın Ayaklar Futbol Okulu antrenörleri Yusuf Işık ve Heysem Şefikoğulları, yaz futbol kursu kayıtlarının başladığını duyurdular. 

Çocukları kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve yetenekli futbolcuları Türk futboluna kazandırmak hedefinde olduklarını ifade eden Altın Ayaklar Futbol Okulu antrenörleri Hatayspor’da 9. Yıldır Kaptanlık yapan Yusuf Işık ve Beden Eğitimi Öğretmeni Heysem Şefikoğulları; “Spor, yalnız beden kabiliyetinin bir üstünlüğü sayılmaz. İdrak ve ahlak da bu işe yardım eder. Zeka ve kavrayışı kısa olan kuvvetliler, zeka kavrayışı yerinde olan daha az kuvvetlilerle başa çıkamazlar. Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim” (M. K. Atatürk) anlayışıyla hareket ediyor çocuklarımızın fizyolojik, psikolojik ve sosyolojik yönden her türlü gelişimlerini önemsiyoruz. Bunların yanı sıra son dönemlerde oldukça yaygınlaşan teknolojik alet bağımlılığını aşmak için böyle bir girişimde bulunduk. Önemli olan, çocuğumuzun hangi takımı tuttuğu değil, çocuğumuzu kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, iyi bir beden ve ruh gelişimi sağlamak. Bunun da en güzel yollarından biri iyi bir spor eğitimidir.

Okulumuzda çocuklarımızla çeşitli turnuvalar ve müsabakalara katılarak spor ahlakı, takım ruhu, rekabet, müsakaba deneyimi gibi özellikler kazandırmayı hedefliyoruz. Sporcularımızın fizyolojik, psikolojik ve sosyolojik yönden gelişimlerine katkı sağlamanın yanı sıra yetenekli olan çocuklarımızı Türk futboluna kazandırmak ve tecrübelerimizi öğrencilerimize aktarmak istiyoruz. Yetenekli olan sporcularımızın adını Türk futboluna duyurmak ve futbol alanında onlara lisans çıkartmak istiyoruz. Samandağ’ında futbolu ciddi anlamda iyi oynayan gençler yetiştirmek bizi oldukça mutlu edecektir.

Biz Altın Ayaklar Futbol Okulu olarak bu oluşumda Bu oluşumumda katkısı olan Samandağ Ayna Gazetesi, Reşat Kuyumculuk (Vecdi Aştah) ve Özer Ökten Sigorta’ya teşekkür eder, bütün halkımızın, tüm spor faaliyetlerinde çocuklarımıza ve gençlerimize destek vermesini istiyoruz” ifadelerine yer verdiler.

Öğrencilerini Altın Ayaklar Yaz futbol kursuna kayıt yapmak isteyen vatandaşlar Yusuf Işık (0532 343 03 98) Heysem Şefikoğulları (0531 660 58 39) numaralı telefonlara ulaşabilirler.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı

afdah.info

voir films