“ALLAH HUZURUMUZU BOZMASIN” « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

“ALLAH HUZURUMUZU BOZMASIN”

Bu haber 04 Mart 2022 - 9:57 'de eklendi ve 456 kez görüntülendi.

İlçemize bağlı Eriklikuyu Mahallesinde Samandağ Belediyesinin ve hayırsever vatandaşların katkılarıyla restorasyonu tamamlanan Eriklikuyu Camii ve Eriklikuyu Çok Amaçlı Salonun açılışı gerçekleştirildi.

Kaymakam Kütük açılış konuşmasında;  “Camimizin tüm Müslüman kardeşlerimize hayırlı olmasını temenni ederim. Allah huzurumuzu bozmasın. Kılınan tüm namazların ve yapılan ibadetlerin kabul olmasını dilerim. Çok amaçlı salonda bilimsel konularda ve toplumsal hususlarda kurslar verilmesi ve burasının bir yaşam merkezi olması gerekmektedir. Cami yapımında emeği geçen herkese teşekkür ederim. “ dedi.

Cami ve Çok Amaçlı Salonun Eriklikuyu halkına ve İlçemize hayırlı olmasını temenni eden Samandağ Belediye Başkanı Eryılmaz; “Eriklikuyu Mahallemizde Belediyemiz ve hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla restorasyonu tamamlanan Eriklikuyu Camii ve Eriklikuyu Çok Amaçlı Salonun açılışını gerçekleştirdik.

Restorasyon sürecinde emeği geçen Muhtarımıza ve hayırseverlerimize teşekkür ediyor, ilçemizdeki barış ortamını pekiştirmesini temenni ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun” ifadelerine yer verdi.

Eriklikuyu muhtarı Hamid Akdaş ise açılışta yaptığı konuşmada; “bu gün burada toplanmamıza vesile olan Cami restorasyonu ve çok amaçlı salon yapmanın mutluluğunu ve hayır sahiplerimizi arttırmanın gurur ve onurunu sizlerle beraber yaşamaktayız. Caminin iç dizaynının tamamı Mehmet Çubukçu tarafından karşılanmış dış cephe mantolama, tesisat yenileme, ses düzeni yenilemesi ve çok amaçlı salonun yapılması büyük çoğunluğunu hayır sahipleri tarafından karşılanmıştır.  Geri kalanını ise Samandağ Belediyesi, Hatay Büyükşehir belediyesi tarafından karşılanmıştır. Ayrıca Antakya Belediye başkanımız Sayın İzzettin Yılmaz’a da şahsi yardımlarından dolayı teşekkür ederim. Ülkemizde yaşanan enflasyona rağmen ilk anlaşma fiyatıyla işi tamamlayan ustalarımıza da bu vesileyle teşekkürü bir borç bilirim. Yapılan çalışmalarda her türlü fedakârlığı esirgemeyen Eriklikuyu Mahalle sakinlerine de teşekkür ederim”dedi.

Eriklikuyu Cami Çok Amaçlı Salon ve Hayırsever Sahipleri Köşesi açılışına Samandağ İlçe Kaymakamı Murat Kütük’ün yanı sıra Hatay MHP Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, Hatay CHP Milletvekili Serkan Topal, AK Parti İlçe Başkanı Semir Özdemir, Samandağ Belediye Başkanı RefikEryılmaz katılım gösterdi.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı