ÜST REKLAM

logo

reklam

“ALGI OPERASYONU DEVAM EDİYOR”

 

Hatay Gönüllüleri Konseyi Samandağ Temsilcisi Alo Bilet Sahibi Metin Yılmaz, ilçemizde bugüne kadar siyasal sürecin, aşağı – yukarı mahalle, köy – kent ayrımcılığı senaryoları ile yönetildiğine dikkat çekti.

Yılmaz, haber merkezimize yaptığı açıklamada, “bu yönetim şekli ile ancak bu kadar yol alabildik. Bu günde ne yazık ki bildik yöntemlerle aynı oyunlar oynanmaya çalışılmaktadır. Ama bilinmeyen bir gerçek var ki artık bu senaryoların sonuna gelmiş bulunmaktayız. Artık Adaylık bu güne kadar bilinen yöntemlerle sağlanamayacaktır. Halkın İstediği adaylarla yol alınacaktır. Sayın genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu Ankara’da, belediye başkanları toplantısında tüm açıklığı ile bu durumu ifade etmiştir.

Ne yazık ki yaklaşan yerel seçimlerle ilgili on yılardır, algı ve spekülasyonla bugüne kadar tanık olduğumuz söylemler aynen devam etmektedir. Partimiz CHP’nin Hatay’da Yerel seçim Aday Belirleme yöntemi olarak Halkın sandıkta oy kullanma yönteminin kullanılacağına ilişkin açıklamalar, Genel başkanımız, Büyük Şehir Belediye başkanımız ve milletvekillerimize dayandırılarak açıklanmaktadır. Bu tür açıklamalar Partimiz CHP MYK ve PM karar almadıkça niyet ötesine geçmez. Hukuken tüzüğe aykırı olan bu yöntem uygulanamaz, Cumhuriyet tarihinde de uygulanmamıştır. Tüm yoldaşlara CHP PM Karar alıncaya kadar enerjimizi tabana harcayalım derim. Süreç bence anket ve atama yöntemi uygulanacaktır. Saygılarımla”dedi.

Haber- Foto: Hasan Dadük

 

 

Share
301 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?