"ALEVİLİK FELSEFESİ MİLYONLARCA İNSANA AİTTİR" | Samandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

“ALEVİLİK FELSEFESİ MİLYONLARCA İNSANA AİTTİR”

Bu haber 02 Ekim 2017 - 13:59 'de eklendi ve 27 kez görüntülendi.

Samandağ Ziraat Odası, Samandağ Terziler Odası, Samandağ Berberler ve Kuaförler Odası, Ulusal Eğitim Derneği, Hatay Gönüllüleri Konseyi, Çiğdede Mahallesi Sosyal Yardımlaşma Derneği, Vatan Partisi, Kalemder, Mağaracık Sosyal Yardımlaşma Derneği, Adalet Partisi, Çevre Koruma Derneği, İnşaat Mühendisleri Derneği yanı sıra Kurtderesi Mahallesi Eğitim ve Sosyal Yardımlaşma yöneticileri ortak bir açıklamada bulunarak, İlçe Kaymakamı Dr. Cahit Çelik’e yapılan sözlü saldırıyı kınadılar.
Yapılan ortak açıklama hafta sonunda haber merkezimize iletildi. Yapılan açıklamada, “bilindiği üzere kıyı şerit çizgisi yıllardır İlçemizin gündeminden düşmeyen bir mesele halinde olması ile birlikte, içeriği halk tarafından yeterince anlaşılabilmiş olmadığı anlaşılmaktadır.
Bu sebepler ile yakın bir tarihte
Kaymakamlık Makamı tarafından yapılan çağrı üzerine Kıyı şeridi çizgisi ile alakalı olarak tarafların bir araya geldiği bilgilendirme ve fikir teatileri üzerine toplantı düzenlenmiştir.
Toplantı esnasında mülk sahipleri tarafında yer alan bazı hemşehrilerimiz fikirlerini beyan etmek isterlerken konuşmalarının arasında
Devleti temsilen toplantıyı düzenleyen ve toplantıda şahsen bulunan Sayın Kaymakamımızın şahsiyeti hedef alınarak ALEVİ Düşmanısınız ifadelerinin yer aldığını esefle öğrenmiş bulunmaktayız.
Talihsizce sarf edilen bu söz ve söylemleri şiddetle reddetmekteyiz katiyen kabul etmemekteyiz.
Bu tür ifade ve söylemler toplumumuzun genelinde makbuliyeti katiyen bulunmayan ve bulunma ihtimali olmayan niteliktedir.
Bizler Sayın Kaymakamımızı Devleti temsilen insaniyet, hakkaniyet ve eşitlik ilkeleri doğrultusunda yönettiği İlçemizin en saygın ve en makbul bir ferdi ile kardeşimiz olarak ad etmekteyiz. Sayın Kaymakamımızın, İlçemize kazandırdığı ve halen kazandırmaya çabaladığı değerler ile hizmetleri inkar etmek doğru kavramına ve tarihe ihanet anlamı taşır.
Dolayısı ile Samandağ halkı olarak talihsizce ortaya atılan ve hak edilmeyen suçlayıcı ifadelerin, istemeyerek, bilmeyerek dil sürçmesi veya ortamın verdiği stresten kaynaklı olarak sarf edildiğinin, gerçeğine ve kanaatine varmanın beklentisi içerisindeyiz
Kurumlar ile vatandaşlar arasında veya vatandaşlar kendi aralarında oluşan veya oluşabilecek
Şahsi veya kısmı ihtilaflarda
Toplumumuzun geneline mal olmuş ALEVİLİK Felsefesinin hak arama, haklı çıkma aracı olarak kullanılması, toplumumuza, felsefemize, inancımıza, toplumsal barışımıza, toplumsal faydalarımıza, toplumsal haklarımıza telafisi olmayan zararlar verebilir düşüncesindeyiz.
ALEVİLİK Felsefesi milyonlarca insana aittir. Dolayısı ile Sayın Cahit ÇELİK Beyefendiye de aittir.
Toplum olarak bize düşen görev hoşgörü doğrultusunda ALEVİLİĞİ zedeleyecek faaliyetlerden sakınarak Aleviliği korumak, sahiplenmek ve iyi tanıtmak olmalı düşüncesindeyiz.
Sevgi ve saygılarımızla” dendi.

Haber: Ümit Sağaltıcı / Foto: Arşiv

afdah.info

voir films