ALEVİ ÖĞRETMENE IRKÇI TEHDİTLER MECLİS GÜNDEMİNDE « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

ALEVİ ÖĞRETMENE IRKÇI TEHDİTLER MECLİS GÜNDEMİNDE

Bu haber 24 Mayıs 2022 - 15:13 'de eklendi ve 328 kez görüntülendi.

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkan Yardımcısı ve Hatay Milletvekili Barış Atay, Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki Konuk Horlak Ortaokulu’nda, okul müdürü Ali Mazi ve okul görevlisi Ahmet Gessemoğlu’nun, beden eğitimi öğretmeni Vildan Sultanoğlu’nu ırkçı-mezhepçi ifadelerle tehdit ettiği iddialarını Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine taşıdı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer tarafından yanıtlandırılması talebiyle soru önergesi veren Barış Atay, “Öğretmen Vildan Sultanoğlu’na Aleviliği üzerinden hakaretlerde bulunduğu iddia edilen bu şahıslarla ilgili bir soruşturma yürütülmekte midir?” dedi.

Soru önergesinde, öğretmen Sultanoğlu’nun jandarmaya yapmış olduğu şikâyet üzerine, okul müdürü Ali Mazi’nin “arkamda AKP milletvekilleri var, bize bir şey yapamazlar” dediği iddialarına da yer veren Barış Atay, Bakan Özer’e şu soruları yöneltti:

1-Öğretmen Vildan Sultanoğlu’na Aleviliği üzerinden hakaretlerde bulunduğu iddia edilen bu şahıslarla ilgili bir soruşturma yürütülmekte midir?

2- Okul müdürüyle ilgili devam ettiği ifade edilen önceki soruşturmanın akıbeti nedir?

3- Bir kadın öğretmenin dinsel/mezhepsel inançları üzerinden hakaret ve tehditlere uğraması karşısında bakanlık olarak harekete geçecek misiniz?

4- Okul Müdürünün her fırsatta “arkamdalar” dediği AKP milletvekilleri kimdir?

5- Anayasayı ve evrensel insan haklarını ihlal eden mezhepçi, ayrımcı ve çağdışı bu tutum ve davranışlara yönelik değerlendirmeleriniz nedir?

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı