ÜST REKLAM

logo

reklam

ALEVİ DİN ADAMLARINDAN, AFRİN HAREKÂTI ASKERLERİNE DUA

  

 “Terör,  Nereden Ve Kimden Gelirse Gelsin Terörü Şiddetle Kınıyor Ve Lanetliyoruz”

Alevi din adamları ve kanaat önderleri hafta sonunda Ş.Nasreddin ESKİOCAK’ ın evinde bir araya geldiler. Bir araya gelen Alevi din adamları ve kanaat önderleri askerlerimiz için dualar okuyarak destek oldular.

Basın açıklaması ve Dua törenine Ş.Nasreddin Eskiocak  (Alevi Cemaati /Din Adamı-Evinde Yapıldı), Atso Meclis Başkanı Selahattin Eskiocak, İlmettin Eskiocak (İş Adamı), HASYAD Derneği Başkanı Yusuf Ceylan, Harbiye Mahallesi Muhtarı İbrahim Öztürk, Ş.Tahsin Yılmaz Habib (Samandağ/Din Adamı), Ş.Salih Abdullah Yılmaz (Samandağ/Din Adamı), Ş.Salih Yılmaz (Samandağ/Din Adamı), Ş. Hasan İstanbullu (Yeşilpınar/Din Adamı), Ş.Süleyman Çekmece (Armutlu /Din Adamı), Ali Mirioğlu (İş Adamı), Ahmet Mirioğlu (İş Adamı), Remzi Urhan (İş Adamı) katılım gösterdi.

Gerçekleşen dua töreninin ardından Din adamları tarafından bir basın açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada;“İlimiz sınırının hemen yanı başında terör örgütlerinin oluşmasını ve konuşlanmasını önlemek, Ülkemiz ve İlimizin güvenliğini sağlamak amacıyla, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Afrin’de başlatmış olduğu Zeytin Dalı Harekâtına desteğimizi göstermek, Ordumuz ve Askerlerimize dua etmek maksadıyla toplanmış bulunmaktayız.

Bölünmez bir bütün olan Türkiye Cumhuriyeti’nin,  başta ulusal güvenliği olmak üzere ilimizi ve ülkemizi tehdit eden unsurlara karşı Devletimizin “Zeytin Dalı Operasyonu”   adıyla başlatılan Afrin Operasyonunu sonuna kadar destekliyoruz.

Terör,  nereden ve kimden gelirse gelsin terörü şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Ülkemizin, sınırlarımızın ve bizlerin daha güvenli bir şekilde hayatımızı sürdürebilmemiz için mücadele eden, hayatlarını hiçbir şekilde düşünmeden, canları pahasına operasyonu kararlılıkla gerçekleştiren kahraman ordumuzu ve yürekli asil Mehmetçiklerimizi Yüce Allaha teslim ettik. Cenab-ı hak onları korusun,  Cenab-ı hak onların yardımcısı olsun. Cenab-ı hak onlarla beraber olsun.

Vatanımızı korumakta iken şahadet şerbeti içen bütün aziz şehitlerimize Yüce Allahtan rahmet diliyoruz. Vatanımızın ve milletimizin başı sağolsun.

Haber Merkezi

Share
652 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?