ÜST REKLAM

logo

reklam

“AKP’YE ÇAĞRIDA BULUNUYORUZ: CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİNDEN VAZGEÇİN.”

 

DSC_0011

Samandağ İlçe Örgütü dün Samandağ Abdullah Cömert Alanı’nda toplanarak başkanlık sistemine karşı olduklarını ifade eden bir bildiri okudular. Okudukları bildiride, “Değerli vatandaşlarımız yeni yıla zorlu koşullarda giriyoruz. Ancak kesinlikle biliyoruz ki Türkiyemiz bu koşullardan köklü çözümlerle çıkacaktır. 2017 yılı Bölücü PKK terörüne ve IŞİD terörüne karşı milli seferberlik yılı olacak. Vatan bütünlüğü ve yurtta barış için hep birlikte kesin zafere ilerleyeceğimiz bir yıla giriyoruz.

Değerli kardeşlerimiz, başkanlık sisteminin adını değiştirdiler. Ama sistem o sistem. Bize başkanlık sistemini kırk yıldır Amerika dayatıyor. Fethullah Terör Örgütü 15 Temmuz 2016 gecesi Türk Ordusu ve Türk Milletinin işbirliğiyle ezildi, ama getirmek istediği Başkanlık Sistemi Meclis gündeminde” ifadelerini kullandılar.” ifadelerine yer verdiler.

“OLAMAZ, BAŞKANLIK SİSTEMİNE GEÇİT YOK”    

Vatan Partisi Samandağ İlçe Örgütü okudukları bildiride şöyle devam ettiler; “Değerli Vatandaş, Cumhurbaşkanı ve Başbakan tek kişide birleştiriliyor. Hükümet yetkilileri tek kişinin eline veriliyor. Meclis salonunda Bakanlar kuruluna ayrılan yer boş kalmaktadır. Meclis salonunda olmayan hükümet, Türkiye’de nasıl olacak? Hükümet fiilen kaldırılmaktadır. Öneriye göre, hükümet görevi yapacak olan Cumhurbaşkanı meclise hesap vermeyecek. Sorumsuz yönetim dönemi açılıyor.”

“TÜRKİYE İSTİKLAL SAVAŞINDAN SONRA EN ZORLU KOŞULLARIN İÇİNDEDİR.”

Bildirinin devamında “Büyük ve çetin mücadeleler, büyük güçlerle başarılır. Bugün öncelikli görev, devletin ve milletin topyekun birliğini sağlamaktır. Oysa Cumhurbaşkanlığı sistemi girişimi toplumu bölüyor. Meclis manzaralarına bakınız, milli seferberlikte birleşmesi gerekenler birbirlerine yumruk sıkıyor. Milleti birleştiren devlet kurumu, meclistir. Milleti seferber edecek kurum yine milletin meclisidir. Bugün hükümeti milletten koparma zamanı değil meclisi güçlendirme zamanıdır.” dediler.

Bildirinin okunmasının ardından semt pazarında bulunan vatandaşlara ve esnafa bildiriler dağıtıldı.

 

 Haber-foto:Ali doğru

 

Share
633 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?