ÜST REKLAM

logo

reklam
29 Mayıs 2017

“AKDENİZ’İN, EFES’İNE SAMANDAĞ’A DARBE”

 

“AKDENİZ’İN, EFES’İNE SAMANDAĞ’A DARBE”

Hatay Gönüllüler Konseyi Başkanı Tahir Dönmez, hafta sonunda ilçemiz Abdullah Cömert Alanında Nefes Almak İstiyorum İnsiyatifince açılan imza kampanyası standına ziyarette bulundu.

Alanda kurulduğu ilk saattte 400 imza alan kampanya ile ilgili Hatay Gönüllüler Konseyi Başkanı Dönmez, ” ‘Nefes Almak İstiyorum’ kampanyasını duyup, desteklemeye geldim.
Kampanyamız betonlaşmaya karşı, halkımızın rahat nefes alacağı bir amaç gütmektedir. Turizm kenti, kutsal kent, Akdeniz’in Efes-i Samandağ. Şehrin merkezi yerinde yapılacak olan bu beton yığını halkın Sosyal ve Psikolojik yapısına darbe olarak geri dönecektir.
Siyaset halkın nabzını elinde tutma sanatıdır. Halka rağmen yapılacak olan hiçbir siyasi söylem ve etkinlik halkın yüreğinde bulunmayacaktır. Halka rağmen yapılacak olan bu AVM, şüphelere vesile olacaktır. Şehrin tam orta yerinde yapılması düşünülen AVM tüm esnafın tepkisini çektiği gibi, esnafların evlerine bu ekonomik sıkıntı içinde ekmek götüremeyecek duruma düşmesine sebeb olacaktır. Antakya da kurulan AVM çevredeki esnafın tükenişine başlangıç olmuştur. Atatürk caddesindeki esnaflardan bazıları dükkânlarını kapatmak zorunda kaldılar. Bazılar ise iflas etmiş, ekonomik yönde büyük sıkıntılar yaşamıştır. Tarih tekerrürden nasibini almayan insanların aciz içinde oldukları gerçeğini yansıtır. Bu alan halkın nefes alabileceği, çocukların oyun oynayabileceği, yaşlıların oturup dinlenebileceği, sosyal bir park haline getirilmesi Samandağ halkının istek ve talepleridir. Samandağlıların yaşadıkları kente sahip çıkmalarının gururunu yüreklerinde taşırken tüm Samandağlı gönüldeşlerin Samandağına sahip çıkma konusunda duyarlı davranacaklarına inanıyor, tüm Samandağlılara saygılarımı sunuyorum.
Nefes almak istiyorum…!
Sayın belediye başkanının halkın sesine kulak vererek kendisine oy veren Samandağlılara saygı göstereceğini umuyorum. Sayın Belediye başkanının betondan vazgeçip, yaşadığı şehri kent meydanı haline getirmesi Samandağlılara olan sevgisinin ve saygısının ifadesi olacağına inanıyorum” dedi.

 

Share
759 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+1 = ?