ÜST REKLAM

logo

reklam

AKDAĞ’DAN, YARALI LEYLEĞE YARDIM…


Kış aylarında sıcak diyarlara göçen leylekler, hava sıcaklığının artması nedeniyle yuvalarına dönmeye başladı. Elektrik direklerinin tepelerine yapılan yuvalarına yerleşen leylekler, vatandaşların ilgi odağı olurken avcılar tarafından da av odağı olmaktadırlar.

Baharın müjdeleyicisi olan leyleklerin avlanmalarının, onların yaşam haklarına karşı yapılan bir saldırı olduğu defalarca kez ele alındı.

Göç eden leyleklerin İlçemiz üzerinden geçerlerken bir leyleğin avlanması,  bazı vatandaşların bütün hayvanlarda olduğu gibi leyleklerinde yaşam hakkının göz ardı edildiğini açıklamakta.

Önceki gün yaşanan olayda Samandağ üzerinden göç eden leyleklerden bir tanesi vurulmuş ve yaralanmıştır.  Yaralı leyleği fark ederek yardıma koşan İlçemiz sakini İbrahim Akdağ, leyleği evine götürerek tedavisini gerçekleştirmiştir.

Ülkemizde hayvanlara yapılan zulüm her ne kadar artmışsa da iyi yürekli insanların her daim olduğu göz ardı edilmemelidir. İlçemiz sakinlerinden İbrahim Akdağ’a göstermiş olduğu duyarlı hareketinden dolayı teşekkür ederiz.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı

Share
40 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+4 = ?