ÜST REKLAM

logo

reklam
28 Kasım 2016

AKBAŞ: KADINA YÖNELİK ŞİDDET SÜRÜYOR!

680x680nc-izm-26-08-14-egitim-sen-logo

AKBAŞ: KADINA YÖNELİK ŞİDDET SÜRÜYOR!

Eğitim-Sen Hatay Şube Kadın Sekreteri Pelin Akbaş, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Birlik mücadele ve Dayanışma Günü” ne yoğun saldırılar altında girdiklerini ileri sürdü.

Akbaş, basın açıklamasında, şunları kaydetti: “15 Temmuz Askeri Darbe girişimine karşı darbeyle cevap veren AKP ve Saray, süreci toplumsal muhalefetin, demokratik siyasetin, halk iradesinin, emek örgütlenmesinin ve kadın mücadelesinin tasfiyesiyle geliştirmeye çalışmaktadır. Anayasanın ve uluslararası hukukun hiçe sayıldığı, her türlü keyfiliğin OHAL VE KHK’lere dayandırıldığı, normsuzluğun kanıksatılmaya çalışıldığı uygulamalara her gün bir yenisi ekleniyor.

Darbe hukukundan ve şiddetinden kadınlar ayrıca etkileniyor, kadına yönelik şiddet artarak devam ediyor. Akademisyeninden gazetecisine, vekillerden belediye başkanlarına, sendikacılardan yazarlara muhalif kadınlar tutuklanarak kadın mücadelesine gözdağı verilmek isteniyor. Kadına yönelik şiddetle mücadele eden kadın kurumları kapatılıyor, kadın örgütlülüğü hedef gösteriliyor ve kadın kazanımları bu süreçte yok edilmek isteniyor.”

 

Share
590 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?