AKAD: ARAPÇA DERSİNİ YOK ETMEYİN! « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

AKAD: ARAPÇA DERSİNİ YOK ETMEYİN!

Bu haber 26 Ocak 2022 - 10:46 'de eklendi ve 212 kez görüntülendi.

AKAD İskenderun Alevi Kültürünü Araştırma Derneği Başkanı Nihat Yenmiş, “Seçmeli de olsa Arapça dersini yok etmeyin,” Çağrısında bulundu.
“Öğrenci Velilerine Ve Öğrencilere Seçmeli Ders Paketi Dayatmayın”

AKAD İskenderun  Alevi  Kültürünü Araştırma Derneği  Başkanı Nihat Yenmiş açıklamasında şunları söyledi; “Sayın Anneler, Babalar, Öğrenci velileri, Okul Müdürleri, İl ve İlçe Milli eğitim müdürlüklerine ve öğretmen Sendikalarına açık dileğimizdir.

İSKENDERUN ve ARSUZ yerleşkelerinde 
Seçmeli de olsa Arapça dersini yok etmeyin, yok saymayın. Özellikle Arap Alevi Öğrencilerin ve öğrenci velilerinin seçmeli Ders Tercihlerine saygılı olalım ve anadilleri ile Eğitim hakkını savunalım… bu yasal bir hak olarak Devletin öngördüğü bir uygulamadır…Öğrenci velilerine ve öğrencilere Seçmeli ders paketi dayatmayın. 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılında uygulamaya konulacak seçmeli ders tercihlerini,  Öğrenciler 7 ŞUBAT tarihine kadar okullarda yapılması gereken seçmeli ders tercihlerinde belirleyeceklerdir. “Tüm Alevi Anne ve Babalar ile kardeşlerimize “ anadilleri olan ARAPÇA SEÇMELİ DERSİ tercih etmelerini özellikle rica ediyoruz.”

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı