AK Parti İlçe Kongresi Geçtiğimiz Hafta Sonu Gerçekleşti BAŞKANLIĞA YENİDEN SEMİR ÖZDEMİR GETİRİLDİ - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

  AK Parti İlçe Kongresi Geçtiğimiz Hafta Sonu Gerçekleşti BAŞKANLIĞA YENİDEN SEMİR ÖZDEMİR GETİRİLDİ

Bu haber 22 Eylül 2020 - 8:48 'de eklendi ve 318 kez görüntülendi.

Ak Parti Samandağ İlçe 7. Olağan Kongresi geçtiğimiz hafta sonu Samandağ Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Semir Özdemir Başkanlığında tek listeyle girilen kongrenin Divan Başkanlığını Çankırı Milletvekili Hatay İl Koordinatörü Salim Çivitçioğlu yaptı.

Kongrenin açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Özdemir, “Öncelikle bana güvenip, bu kutsal görevi layık gören başta partimizin genel başkanı ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, partimizin teşkilat başkanına, il koordinatörümüze, tüm milletvekillerimize, Samandağ kongresi benim kongrem diyen ve burada bulunmamın sebebi olan Sayın İl Başkanıma, Samandağ’ın Kaderini ve makus talihini değiştiren, önünü açan, benim için doğum günü olarak kabul ettiğim gün, Çevlik – Arsuz Yolunun açılmasında büyük emek veren Sayın Cumhurbaşkanımıza, İç işleri Bakanımıza, birbirinden değerli milletvekillerimize, il başkanımıza tüm Samandağ ve Samandağlılar adına şükranlarımı sunarım.

Göreve geldiğim süre içerisinde Samandağ’ın 42 mahallesini tek tek gezdim. Gördüğüm manzara maalesef pek iç açıcı değildi.

Samandağ’ın yerel bazda hizmet almadığını gördük. Ne yolu yol, ne suyu su, ne kanalizasyonu kanalizasyon, ne çocuk parkımız, ne mesire alanımız, ne spor alanımız, ne otoparkımız, ne sebze halimiz, ne sanayi sitemiz, ne de otogarımız ve sayamadığımız birçok hizmetten eksik, yani anlayacağınız Samandağ hak ettiği yerde değil maalesef. Yerel bazda iyi yönetilmediğimiz ve %95 oranında oy verilmesine rağmen hizmet alamadığımız aşikardır.

Samandağ’ı sevmek hizmet etmekle olur. Biz Samandağ’ın kaderini değiştirmek istiyoruz, onun için buradayız, Samandağ’a yakışan neyse biz yapacağız inşallah. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Ne mi yaptık?

1-Hatay’ın en büyük barajlarından Küçük Karaçay Barajı

2-Hatay’ın en güzel Kültür Merkezlerinden biri olan ve şuan kongremizi gerçekleştirdiğimiz Samandağ Kültür Merkezi

3-Dünyanın en uzun bisiklet yoluna sahip olan Tarihi Çevlik – Arsuz yolu

4-İnşallah bu yılın sonunda ya da 2021 yılının başında bitecek olan Çevre Yolu

5-Hatayın en iyi mimarisine sahip ve inşallah 2021 yılında hizmete girecek olan Samandağ Devlet Hastanemiz

6-Eski Devlet Hastanesi yerine yapacağımız Millet Bahçesi

7-Samandağ Şehir Stadı bakım – onarımı

8-4 adet halı sahamız bitenlerle beraber Samandağ’ımız rahat bir nefes alacaktır.

Durmak yok yola devam, Yaparsa Ak Parti Yapar diyoruz.

Bunu söylediğimiz zamanda bize kızanlar oluyor, Biz kimseye kızmayız, aksine Samandağ’ımıza taş üstüne taş koyan kim olursa olsun elini sıkar, teşekkür eder, gerekirse tabelayı kendi elimizle asmasını da biliriz. Samandağlı kendine hizmet edeni hiçbir zaman unutmaz, çünkü Samandağlı çalışkan, üretken, eğitim seviyesi yüksek, yeri geldiği zamanda kime ne vereceğini iyi bilir. Biz her şeyi Samandağ için yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz. Bu konuda hepsi birbirinden değerli vekillerimize sahibiz.

Ayrıca Kırıkhan’dan transfer ettiğimiz ve her Samandağlının kalbinde taht kuran, geldiğimizden bugüne hep yanımızda bulunan, Samandağ sevdalısı, benim içinde ayrı bir değeri olan Sayın Hüseyin Yayman Beyefendiye sizlerin huzurunda teşekkürü bir borç bilirim.

Ayrıca Samandağ’ı çok iyi bilen, iyi tanıyan, Kıymetli abim, İl Başkanım Mehmet Yeloğlu ile çalışmak Samandağ için bir şanstır. Bu duygu ve düşüncelerle 7. Olağan İlçe Kongremizin Hatay’ımıza ve Samandağ’ımıza hayırlara vesile olmasını temenni eder, katılımızdan dolayı siz değerli misafirlerimize teşekkür ederim. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, inandığımız yolda yürü, Durmak Yok Yola Devam.

Söz veriyorum her şey Samandağ için. Korona virüs testi pozitif çıkan CHP İlçe Başkanı Av. Turgay Abacı ve avukat arkadaşlarımıza acil şifalar ve sağlık diliyorum.” dedi.

Kongreye; Ak Parti Hatay Milletvekilleri, Hüseyin Yayman, Abdulkadir Özel, Hüseyin Şanverdi, Sabahat Özgürsoy Çelik, Hacı Bayram Türkoğlu, Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu, Samandağ Belediye Başkan Vekili Aydın Duran, Parti Yöneticileri, İlçe Belediye Başkanları, Parti İlçe Başkanları, Delegeler, muhtarlar, siyasi parti ve sivil toplum kuruluş temsilcileri ile çok sayıda partili katıldı.

Kongrede seçilen yeni yönetim kurulu asil üyeleri şu isimlerden oluştu: Egemen Işık, Leyla Gümüş, Ömer Karadana, Uğur Miçooğulları, Ahmet Toysal, Rojda Çakmak Yaşar, Remzi Beyaz, Deniz Sedef, Ali Kahiloğulları, Mehmet Ali Demir, Süleyman Aslan, Harutyan Kuş, Mehmet Irmak, Murat Sahillioğulları, Yaşar Kimyonok, Naim Yılmaz, Hüseyin Hüzmeli, Murat Dönmez, Mehmet Ali Boğday, Murat Kaya, Şekip Güzel, Ganim Beyazgül, Mustafa Ataş, Fırat Düzel, Güler Doğru, Hazım Deniz, Eşref Dönmez, Ali Falcı, Mevlüt Sağır.

İl Kongre Delegeleri: Semir Özdemir, Özlem Bolatoğlu, Mehmet Uçar, Süleyman Miçooğulları, Salaheddin Yeter, Remzi Beyaz, Hülya Balıkçı, Hasan Arslan, Hilal Hüzmeli, Onur Yılmaz, Metin Yılmaz.

İlçe Başkanı Semir Özdemir kongrede gerçekleştirdiği konuşmanın ardından Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu ve Ak Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman birer konuşma gerçekleştirdi.

Kongrede geçmiş dönem faaliyet ve mali hesap raporu okunarak oy birliğiyle kabul edildi. Kongrede Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajı slayt olarak izletildi. Genel Başkan Yardımcılarının mesajları okundu.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı