ÜST REKLAM

logo

reklam

“AHMAKLAR DİYARI” SAMANDAĞ’DA

Hatay Yenigün Tiyatro Topluluğu’nun hazırladığı ve Yusuf Recepoğlu’nun yazıp yönettiği  “Ahmaklar Diyarı” adlı tiyatro oyununu 11 Kasım 2018 Pazar günü saat 15:00’da Samandağ Belediyesi Yeni Çarşı salonunda gerçekleşecek.

Samandağ Belediyesi’nin sponsorluğunda gerçekleştirilecek olan gösteride tiyatro oyunun yanı sıra müzik ve şiir dinletisi sunulacak.

Hatay Yenigün tiyatro Topluluğu’nun  yönetmeni Yusuf Recepoğlu yaptığı açıklamada; “ Tiyatrodaki amacımız çocuklara ve gençler tiyatroyu sevdirmek, katmak. Çünkü, tiyatro sanatı özellikle çocukların iç dünyalarının açığa çıkmasını sağlıyor, farklı görüp, farklı duyup ve farklı algılamalarını sağlıyor ve her çocuk bir sanat denizinde yüzmeli.tiyatro gösterimize tüm halkımız davetli olup giriş ücretsizdir.” İfadelerini kullandı.

Samandağ Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Müdürü Fikret Özçelik yaptığı açıklamada; “Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’in öncülüğünde kültür sanat çalışmalarına desteklerimizi sürdürüyoruz. Tiyatro gösterimi ücretsiz olup bütün halkımız davetlidir.” İfadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Hasan Dadük

Share
253 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+3 = ?