ÜST REKLAM

logo

reklam

“AHMAKLAR DİYARI” ÇOK BEĞENİLDİ

 

Hatay Yenigün Tiyatro Topluluğu tarafından geçtiğimiz hafta sonu Samandağ Belediyesi Yeni Çarşı Konferans salonunda Yusuf Recepoğlu’nun yazıp yönettiği ”Ahmaklar Diyarı” adlı oyun sahnelendi. Sahnelenen oyun, Samandağlı sanatseverler tarafından çok beğenildi.

Oyundan önce konuşma yapan Hatay Yenigün Tiyatro yönetmeni Yusuf Recepoğu yaptığı açıklamada: ” Tiyatro rüyalar gibi yaşamın, geçmiş yaşantılarımızın özeti, hem de gelecek yaşantılarımızın provasıdır. Çocuklarımız geleceğimizdir, her çocuk bir sanat denizinde yüzmeli. Bu denizin içinde tiyatro, müzik, resim, bale gibi çeşitli sanat dalları mevcut. Sanattan korkmayalım, bilhassa tiyatro ve oyunculuk denildiğinde her insan kendi iç dünyasını oynama isteği doğar. Zira sanat denizinde yüzen her insan düşüncesini, ruhunu ve davranışlarını disipline edebilir.” dedi.

Tiyatro gösterinin yanı sıra Heysem Bostancı yönetiminde ”Heysem Müzik Merkezinin hazırlamış oldukları bir müzik dinletisi gerçekleştirildi. Seyircilerin de eşlik ettikleri unutulmaz müzik ziyafeti sundular.

Haber: Hasan Dadük

Share
248 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?