“AĞAÇ KATLİAMININ İZAHI OLAMAZ” « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

“AĞAÇ KATLİAMININ İZAHI OLAMAZ”

Bu haber 22 Nisan 2022 - 17:20 'de eklendi ve 229 kez görüntülendi.

Eğitim Sen Samandağ Şubesi Başkanı Cüneyt Kayıkçı, Nisan ayı ara tatilinde Âdem Nural Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde,  kendinden menkul “yetkili” idareci eli ile okul bahçesindeki yetişkin 55 ağacın, sıtma yaydıkları gerekçesi ile kesildiğini belirterek konu üzerine bir açıklamada bulundu.

Nisan ayı ara tatilinde Âdem Nural Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde,  kendinden menkul “yetkili” idareci eli ile okul bahçesindeki yetişkin 55 ağaç, sıtma yaydıkları gerekçesi ile kesildi.

Sıtmanın, Ağaçlara Kıyanın kafasından yayıldığı kesin fakat asıl meselemiz bu değil. Asıl meselemiz, liyakatin olmadığı bir yerde kendinden menkul yetisiz yetkililerin, bu kademeye gelirken ki pişkinliklerini, yönettiği kurumun, kurumun çalışanlarının, kurumun bahçesindeki ağaçların, toprağın altındaki börtü böceğin de sahibi olduklarını ve her kararı tek başlarına alabileceklerini zannetmeleridir.

Bu pişkin bakış açısı ne yazık ki son yıllarda ülkenin genelinde tanık olduğumuz bir bakış açısıdır. Yöneten birbirine bakarak kararıyor ne yazık. En tepeden en alt kademeye kadar…

Zeytinlikler kesilirken de öyle, orman alanları peşkeş çekilirken de öyle, bir okulun bahçesindeki yetişkin 55 ağaç kesilirken de böyle.

Bunun müsebbibi elbette ki bunun hesabını vermeli ve verecek. Bu sürecin yasal boyutu Samandağ Kaymakamlığı ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün uhdesindedir.

Bu tarz yoz algılayış ile kendini bulunduğu kurumun, özellikle okullarımızda, çalışanların vb. herkesin ve her şeyin sahibi olduğunu, her kararı tek başına alabileceğini ve hesap vermeyeceğini düşünen insanlara, yetisiz yetkililere de bu işin böyle olmadığını, yasal ve demokratik-meşru zeminde hesap sorulacağını bildirmek de Samandağ Eğitim Sen olarak bizim görevimizdir.

Normal koşullarda sendikamızın olaylara bakışı, karşı taraf dinlenmeden bir kanaate varılmaması yönündedir. Ancak ortada tam bir ağaç katliamı durur iken ve bunun hiçbir izahı olamaz iken bu ilkeyi bu süreç için işletmemiz beklenmemelidir.

Ancak buna rağmen ilgili kişi ile bundan sonraki süreçlerde benzer yetisizliklerin tekrarlamaması adına görüşüleceği de bilinmelidir.

Sendikamız yaşanan bu acı olayın takipçisi olacaktır. İlgililere ve Halkımıza saygılarımızla.” İfadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı