ÜST REKLAM

logo

reklam

“AFRİN HAREKETİ, TÜRKİYE VE SURİYE VATAN BÜTÜNLÜĞÜNÜ HEDEFLİYOR”

 

 

Vatan Partisi Antakya Merkez İlçe Başkanı Av. Edip Hadimoğulları bir basın açıklaması yaparak, Türk Silahlı Kuvvetlerinin vatan savunması yaptığını ve Afrin hareketinin PYD/PKK gibi terör örgütlerine karşı yürütüldüğünü ifade etti.

Vatan Partisi Antakya Merkez İlçe Başkanı Av. Hadimoğulları; “bilindiği gibi, Kahraman Ordumuzun, Afrin deki PKK/PYD terör örgütüne karşı başlattığı Zeytin Dali Harekatı başarıyla devam etmektedir. Türk Milleti olarak, tam bir birlik ve beraberlik içerisinde, kahraman ordumuzun arkasında olmaktan gurur duymaktayız. Şanlı Ordumuzun, Afrin’e yönelik Zeytin Dalı Harekatının tam bir zaferle sonuçlanacağına olan inancımız tamdır.

Amerika’nın PKK/PYD ye 4.900 TIR silah ve cephane göndermesine seslerini çıkarmayan, Türk Milletine ve güvenlik güçlerine silah açan, katliamlar yapan bu terör örgütünü kınamaya dahi yeltenmeyen bir takım gafiller,”Savaşa Hayır” naraları atmaktadırlar. Bunların kime ve neye hizmet ettiklerini, ABD ile aynı ağzı kullandıklarını biliyoruz.

Bu küstahlıklarından sonuç alamayacaklarını, Türk Milletinin Türkü ile Kürdü ile, Alevi’si ve Sunnisiyle   bir bütün olarak Kahraman Ordumuzu desteklediğini gören gafillerin, şimdide, özellikle sosyal medyada, Hatay ve özellikle Samandağ üzerinden mezhep ayrılıklarını kaşımaya başladıklarını görüyoruz.

Vatan Haini olan bu gafiller, Afrin’de Alevilerin yaşadıklarından bahisle, Zeytin Dalı Harekatının bu Alevileri hedef aldığını ve katlettiğini, alevi köylerini yakıp yaktığını iddia edecek kadar alçalmışlardır.

Afrin’de beş Alevi Köyünün olduğunu, bu köylerde yaşayan Alevilerin, Haleb’in Sayın Esad güçleri tarafından, teröristlerden kurtarılınca, oraya göç ettiklerini biliyoruz.

Kaldı ki, kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimizin mezhepsel bir katliama daha öncede  izin vermediğini ve bundan sonrada izin vermeyeceğini biliyoruz.TSK  Mustafa Kemal Atatürk’ün,Türk Milletinin ordusudur.

Her ne kadar ÖSO denilen ne olduğu belirsiz yapı içerisinde Vahhabi zihniyetine haiz kinciler  varsa da,bu yapı şu anda Türk Askeri Komutası altında hareket etmektedir .Dolayısıyla mezhepsel bir  katliama eğilime girme ihtimali sıfırdır.

AKP hükümetinin de böylesi bir harekat için ,Türk Milletinin birlik ve beraberliğine ihtiyacı olduğu açıktır.

Sayın halkımızın böylesi alçak ve haince psikolojik propagandalara itibar etmemesini,Kahraman Ordumuza var olan desteğinin sürekli olmasını istiyoruz.

Kahraman Ordumuz,PKK/PYD terör örgütü ile  bu örgüte “kara gücüm”,yani piyadem diyen, binlerce TIR silah desteğinde bulunan Amerika’yı dize getirecektir.Zafer Türk Silahlı Kuvvetlerinin,zafer Türk Milletinin olacaktır”dedi.

Haber: Ümit Sağaltıcı

Foto: Arşiv

Share
500 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?