Adliyeye tercüman alımı: BAŞVURU 16 EKİM’DE… - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

SİN AİLESİ YASTA

Gündem, Yerel

Adliyeye tercüman alımı: BAŞVURU 16 EKİM’DE…

Bu haber 13 Ekim 2017 - 9:26 'de eklendi ve 69 kez görüntülendi.


Antakya Adliyesi’ndeki ceza davalarında Türkçe bilmeyen ya da engelli olan mağdur, tanık, şüpheli veya sanığın iddia veya savunmaya ilişkin beyanlarının, kovuşturma evresinde iddianamenin okunması ve esas hakkındaki mütalaanın verilmesi üzerine sanığın kendisini daha iyi ifade edebileceğini beyan ettiği başka bir dilde yapacağı sözlü savunmasının, Türkçeye çevrilmesi için oluşturulacak, Hatay Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığınca düzenlenecek 2018 Yılı Tercüman Listesine başvurular 16 Ekim günü başlıyor.
Tercümanlık yapmak amacıyla listeye kaydolmak isteyenlerin başvuruları 16 Ekim Pazartesi günü başlayıp 31 Ekim Salı günü mesai bitiminde sona erecek. Başvurular, Komisyon Başkanlığı’nca yapılan inceleme sona erdikten sonra, en geç 30 Kasım tarihinde Hatay Adliyesi divanhanesinde ve www.hatay.adalet.gov.tr internet sitesinde ilan edilecek.
Yemin töreninin Hatay Adalet Sarayı -1 (eksi bir) katta bulunan konferans salonunda 19 Aralık günü sabah 09.30’da düzenleneceği duyuruldu.

Haber Merkezi

 

afdah.info

voir films