“ADI KADIN” OYUNA YOĞUN İLGİ « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

“ADI KADIN” OYUNA YOĞUN İLGİ

Bu haber 01 Mart 2022 - 18:26 'de eklendi ve 204 kez görüntülendi.

Epik Sanat Tiyatrosu 26 Şubat Cumartesi günü, Gökhan Altunöz’ün yazıp yönettiği Adı Kadın adlı oyunu Antakya’da sahneledi. Epik Sanat Tiyatrosu’nun kendi sahnesi olan Çatı Sahnede 3 seans olarak sahnelenen oyuna ilgi yoğundu.

Kadın cinayetlerini de ele alan oyunda asıl suçlu kim diye soruldu. Her sahnesinde ayrı bir kadın sorunu anlatılan oyunda,tüm sorunların ortak nedenlerini sorgulattı. 1 saat süren oyunda Gökhan Altunöz, Sevgi Alatoprak, Dicle Köse, Sevil Daplan, Seda Ördek, Kezban Karış, Dinar Demirel, Aşkın Şimşek, Mehmet Vasfi İpek, ve teknik ekipten Zeynep Yılmaz oyun sonunda yoğun alkış aldı. Oyunun yakında tekrar sahnelenecegini belirten Altunöz, “biz bu oyunu 5 sene önce de sahnelemiştik ve ne yazık ki kadın cinayetleri, şiddeti ve tacizleri devam ediyor. Biz de oynamaya,ses olmaya devam edeceğiz.” diye açıklamada bulundu. Antakya’da tiyatro yapan Epik Sanat Tiyatrosu pandemi koşullarına göre tiyatroya hızla devam edeceğini açıkladı.

Haber- Foto: Rizan Sağaltıcı